Projektor Xiaomi Laser Cinema 2

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Xiaomi za pośrednictwem portalu Weibo zaprezentowało nowy projektor o nazwie Xiaomi Laser Cinema 2. To pierwszy na świecie projektor obsługujący Dolby Vision w rozdzielczości 4K. Produkt po raz pierwszy trafi do sprzedaży podczas festiwalu zakupów Double Eleven.

Nowo zaprezentowany Xiaomi Laser Cinema 2 może wyświetlać obraz o przekątnej 100 cali z odległości 20 cm od ściany. Można go także dostosować do wyświetlania treści w przekątnej od 40 do 200 cali, przy czym producent zaleca używanie rozmiaru od 80 do 150 cali.

Projektor może wyświetlać treści w rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli przy współczynniku kontrastu 3000:1. Obejmuje on nie tylko 113% gamy kolorów Rec.709, ale także obsługuje standardy HDR, takie jak HDR10 i Dolby Vision.

Urządzenie to charakteryzuje się mocą wyjściową 2400 lumenów ANSI. Wykorzystuje również technologię ALPD RB+, aby zaoferować lepsze kolory, a także MEMC w celu polepszenia płynności wyświetlanych treści (60 Hz).

Produkt napędza czterordzeniowy procesor MediaTek MT9669, o taktowaniu 1.9 GHz z rdzeniami ARM Cortex-A73, w połączeniu z 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci ROM.

System projektora to MIUI for TV ze wszystkimi funkcjami i treściami dostępnymi w inteligentnych telewizorach Xiaomi oraz Redmi. Posiada on również mikrofony dalekiego pola dla wirtualnego asystenta Mi AI, a także dwa głośniki 30 W (2 × 15 W) z obsługą Dolby Atmos i DTS Sound. Model ten wyposażony jest w 3 porty HDMI 2.0b, 2 porty USB 2.0, S/PDIF, wyjście słuchawkowe i Ethernet.

Co nie mniej ważne, urządzenie wyposażono w inteligentny wentylator ≤ 30 dB, służący kontroli temperatury w czasie rzeczywistym. Po obu stronach obiektywu znajdują się czujniki anty-direct-view. Oznacza to przede wszystkim, że kiedy zbliża się osoba, jasność projekcji jest automatycznie zmniejszana do minimum, aby zapobiec skierowaniu źródła światła laserowego w kierunku oczu.

Cena i dostępność

Cena Xiaomi Laser Cinema 2 w Chinach nie jest mała i wynosi 14 999 ¥ (około 9400 zł). Ma trafić na półki sklepowe podczas nadchodzącego Double Eleven (Single’s Day) w obniżonej cenie 12 999 jenów (około 8100 zł).

Na chwilę obecną nie posiadamy informacji, czy ten produkt pojawi się w sprzedaży na rynkach globalnych.

Źródło: GizChina, GizmoChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner