Problemy z aplikacją Email w MIUI

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Problemy z aplikacją Email w MIUI

Na pewno wielu z nas doświadczyło problemów z aplikacją Email w MIUI. Spędziłem dużo czasu na analizę tłumaczenia do tej aplikacji i nie znalazłem błędu. A błąd objawia się ciągłym zapętleniem ładowania listy wiadomości- ma to miejsce na wszystkich tłumaczeniach i na angielskim języku. Wychodzi na to, że aplikacja jest po prostu skopana i to od dłuższego czasu.


Problem ten pojawia się najprawdopodobniej kiedy podpinamy konto IMAP (choć nie wykluczam, że przy POP3 też jest).

Poniżej jest wypowiedź xavierjohn’a 22 z XDA, który jest autorem modyfikowanego MIUI dla Desire. Mieszka on w Singapurze więc jest jakby takim łącznikiem między Chinami a resztą świata na XDA:

if you have it running with k9 why bother with the default email app, that email app is heavily modded by chinese, it works for him, not for others, then it works for me as well. we are just hacking away most of the smalis in the apks to make things work in this rom, so it may not be a solution for all. i remember that the email app too way back 6 months ago have some modding everywere, since china switch to 2.3.5 it has not been touch. what has become in is andys extended mods, roenanos mod, other mods in the sgt, and many dont care about the email app anymore since as you said theres third party app to do so. anyways, ill find out what i can with the other devs if they have same issues.

źródło: XDA

Nie wdając się w szczegółowe tłumaczenie jego wypowiedzi xavierjohn22 pisze, że aplikacja Email jest dosyć mocno modyfikowana przez Chiny i jest dostosowana na ich potrzeby. Aplikacja nie została w ogóle dotknięta od czasu przejścia na 2.3.5 czyli już od dobrych 6 miesięcy. Poza tym nikt się nie spieszy w poprawkach i próbach naprawienia aplikacji kiedy w markecie jest spora liczba lepszych klientów poczty jak chociażby wielokrotnie polecane K9 Mail (Market).

Także podsumowując, być może do czasu wyjścia Android 4.0 aplikacja będzie miała błąd uniemożliwiający korzystanie z niej. Tym którzy mają z nią problem polecam po prostu przejście na lepszego klienta poczty.

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • Konrad F

  Ja do tej pory używałem MIUI z US od Superkid (dzisiaj mój pierwszy raz a androidmiui) i w którejś wersji skorzystałem z aplikacji emaila jeśli się nie mylę było to 1.9.20 oczywiście z doświadczenia wiedziałem ze nie zadziała po tłumaczeniu lub zainstalowaniu innego klienta więc wszystko odbyło się na czyściusieńkim systemie. Swoim wyglądem jest ciut podobny do K9 ale d… nie urywa więc wróciłem do k9 no i PL Miui to tylko tak gdybyś @Acid chciał sprawdzić. P.S. A dla czego romy miui.us i androidmiui się różnią o 20Mb ??

  • Oni dodaja kilka aplikacji, np. app do ich forum i kilka innych… Pozdrawiam
   Acid

   • Krumpello

    Może dodajmy zatem do polskiego tłumaczenia aplikację email, która działa ?

    • Podaj linka to dodam.

     Pozdrawiam
     Acid

     • Krumpello

      Na jednym z forum sugerowano użycie email.apk z ostatniego cyanogen’a.

     • Krumpello

      Sukces tego rozwiązania raportują osoby, które wykonały „świeżą instalację”

     • Krumpello

      Usunąłem za pomocą Root Explorera /system/app/email.apk, zrestartowałem i zainstalowałem email.apk pobrany z cyanogenmoda nightly 181 -> DZIAŁA :-) (IMAP, SSL, wiele katalogów).

     • To podaj linka potestuje i ew. dodam

      Pozdrawiam
      Acid

     • Krumpello
     • Niestety ale wrzuciłem to u siebie w wersji eng (z linka) i z dodanym tłumaczeniem pl. Cały czas się zapętla.
      Jakie masz urządzenie i wersje MIUI?

      EDIT: Chwila.. wyczyściłem dane aplikacji i na nowo założyłem konto. Teraz działa…

     • Ala

      To jak w końcu? Powinno działać to zainstalowanie czy nie. Bo u mnie nie działa, ale prawdopodobnie robię coś inaczej. Może instrukcja krok po kroku?

 • forester

  Na CMIUI domyślna Poczta działa prawidłowo bez zapętlania, więc może warto „coś” przekopiować do miuipolska?

  • Sprawdziłem aplikacje z tego romu. Niestety ponownie się zapętla….

 • GrZeCh

  Witam,

  W przypadku sporadycznego sprawdzania poczty jest na to sposob (sprawdzalem z IMAPem i nie wiem jak sprawa wyglada z POP3). Podczas zapetlania nalezy szybko wcisnac przycisk rozwijania menu i kliknac w pozycje Konta. Po pokazaniu listy skonfigurowanych kont wystarczy kliknac w ikone folderu po prawej stronie gdzie wskazujemy, ktory folder chcemy zobaczyc. W moim przypadku ww. rozwiazanie dziala bezblednie.

 • MrMM

  http://forum.android.com.pl/f244/desire-z-mod-miui-pl-82843/index9.html – tutaj podałem „jako-takie” rozwiązanie problemu z pocztą. U mnie działa, może komuś się przyda.

 • Ok zrobimy tak: niedługo będzie MIUI ICS i być może poprawią Email – aczkolwiek nie ma tej aplikacji w źródłach tłumaczenia do ICS. Jeśli nadal nie będzie działać a MIUI będzie to dodawać (bo u nich działa) to będę zastępował tę aplikację jakąś inną (lepszą) np. K9 .

  Ten Email z CM u mnie nie działał – być może z racji tego, że rzeczywiście działa na świeżym ale na „zużytym” już nie ;)

  • Krumpello

   Jaki zatem jest problem, że „u nich” działa a „u nas” nie ? :-) Email z CM działał bez zapętleń na wersji 1.12.30, na 2.1.13 nie daje się zainstalować. Dla mnie brak natywnej aplikacji email dyskwalifikuje miui.

   • Jak nie daje się zainstalować jak email z CM jest w każdym spolszczeniu od dobrych kilku tygodni? Na 2.1.13 mi działa.

    Ponadto sprawdzałem ostatnio Email na nowym MIUI ICS. Też jest ten problem, nawet po zintegrowaniu spolszczenia z oryginalnego ICS (bo email jest prawie ten sam). Co ciekawe na aplikacji bez wgranego dodatkowego języka (sam angielski i chiński) nie ma problemu.

    Z logcata wynika, że problem jest ze znalezieniem folderów na koncie IMAP (może POP też).
    Po prostu jest błąd, że nie znaleziono skrzynki pocztowej. A synchronizacja jest zapętlona. Nie wiem jeszcze co z tym zrobić.

    Najprawdopodobniej coś w spolszczeniu (może polskie znaki) powoduje niemożność znalezienia skrzynki pocztowej. I jeśli to to, to będzie ciężko bo nowy email ma ponad 500 linijek i to jak igła w stogu siana…

 • Marcin Szyniszewski

  W wersji 2.1.6 ciągle pojawia się zapętlanie. Mam konto na Gmailu i próbowałem z IMAP oraz z POP3, skutkowało tym samym błędem. Wygląda na to, że trzeba będzie używać aplikacji Gmaila, zamiast tej z MIUI, dopóki ktoś tego nie naprawi.

  Pozdrawiam!

 • Tommy1982

  W moim przypadku po dołożeniu drugiego konta problem znikął.

  • Krumpello

   Potwierdzam, dwoma kontami (IMAP) działa bez zarzutów. Dzięki za podzielenie się tym rozwiązaniem.

   • Ale sposób nie działa na Email z MIUI ICS. Tam założenie drugiego IMAP (też gmail) nadal utrzymuje zapętlenie przy synchronizacji.