Problemy z aplikacją Email w MIUI

Problemy z aplikacją Email w MIUI

Na pewno wielu z nas doświadczyło problemów z aplikacją Email w MIUI. Spędziłem dużo czasu na analizę tłumaczenia do tej aplikacji i nie znalazłem błędu. A błąd objawia się ciągłym zapętleniem ładowania listy wiadomości- ma to miejsce na wszystkich tłumaczeniach i na angielskim języku. Wychodzi na to, że aplikacja jest po prostu skopana i to od dłuższego czasu.


Problem ten pojawia się najprawdopodobniej kiedy podpinamy konto IMAP (choć nie wykluczam, że przy POP3 też jest).

Poniżej jest wypowiedź xavierjohn’a 22 z XDA, który jest autorem modyfikowanego MIUI dla Desire. Mieszka on w Singapurze więc jest jakby takim łącznikiem między Chinami a resztą świata na XDA:

if you have it running with k9 why bother with the default email app, that email app is heavily modded by chinese, it works for him, not for others, then it works for me as well. we are just hacking away most of the smalis in the apks to make things work in this rom, so it may not be a solution for all. i remember that the email app too way back 6 months ago have some modding everywere, since china switch to 2.3.5 it has not been touch. what has become in is andys extended mods, roenanos mod, other mods in the sgt, and many dont care about the email app anymore since as you said theres third party app to do so. anyways, ill find out what i can with the other devs if they have same issues.

źródło: XDA

Nie wdając się w szczegółowe tłumaczenie jego wypowiedzi xavierjohn22 pisze, że aplikacja Email jest dosyć mocno modyfikowana przez Chiny i jest dostosowana na ich potrzeby. Aplikacja nie została w ogóle dotknięta od czasu przejścia na 2.3.5 czyli już od dobrych 6 miesięcy. Poza tym nikt się nie spieszy w poprawkach i próbach naprawienia aplikacji kiedy w markecie jest spora liczba lepszych klientów poczty jak chociażby wielokrotnie polecane K9 Mail (Market).

Czytaj też:  Ceny Xiaomi Pad 5, Smart Pen i serii Xiaomi 11T ujawnione tuż przed premierą

Także podsumowując, być może do czasu wyjścia Android 4.0 aplikacja będzie miała błąd uniemożliwiający korzystanie z niej. Tym którzy mają z nią problem polecam po prostu przejście na lepszego klienta poczty.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.