Premiera routera Redmi AX5400

Premiera routera Redmi AX5400

Podczas dzisiejszej premiery Redmi K50G/POCO F4 GT producent wprowadził na rynek również router Redmi AX5400. Jest to pierwsze urządzenie sieciowe tej submarki przeznaczone do gier.

Nowy router oferuje port Ethernet 2.5G, który może być wykorzystywany do gier lub do podłączania zewnętrznych urządzeń NAS. Co więcej, nowo wprowadzony router jest również w stanie automatycznie dostosować się do gigabitowej prędkości światłowodu danego operatora. Został on zaprojektowany głównie z myślą o graczach, więc jego wygląd również jest gamingowy.

Efekty świetlne tego modelu można dostosowywać dzięki wykorzystaniu w nim oświetlenia RGB oferującego 16 milionów kolorów, wraz z obsługą wtyczek akceleracji gier. Urządzenie obsługuje standardy Wi-Fi 6 oraz oferuje hybrydową sieć Mesh, kompatybilną ze wszystkimi innymi routerami Xiaomi obsługującymi Wi-Fi 6.

Sercem routera AX5400 jest procesor Qualcomma o maksymalnym taktowaniu 1,0 GHz wraz z niezależnym NPU również na poziomie 1,0 GHz. Router jest również wyposażony w 6 niezależnych, wysokowydajnych modułów FEM, które są wzmacniaczami jego sygnału. Ciekawostką jest funkcja pozwalająca automatycznie rozpoznawać kompatybilne smartfony Xiaomi oraz Redmi, aby umożliwić redukcję opóźnień nawet o 20%. 

Czytaj też:  POCO F4 GT po premierze. Oficjalna polska cena? 3 tysiące złotych

Router ten dostępny będzie w Chinach od 18 lutego za kwotę 599 juanów (około 375 zł). Natomiast w dniu przedsprzedaży jego cena obniżona została do 549 juanów (około 344 zł).

Podczas dzisiejszego wydarzenia ze strony producenta nie padła żadna oficjalna informacja dotycząca dostępności tego urządzenia na rynku globalnym.

Źródło: GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.