Nowe projektory Redmi zaprezentowane

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Podczas wczorajszej premiery wraz z nową serią Redmi Note 12, Redmi zaprezentowało również swoje pierwsze projektory.

Specyfikacja i funkcję Redmi Projector, oraz Redmi Projektor Pro

Podstawowa wersja tego urządzenia zamknięta została w dwukolorowej czarno białej obudowie. Natomiast wersja Pro występuje wyłącznie, w kolorze czarnym. Oba modele cechują się identycznymi rozmiarami, czyli 129,5 mm długości, 117 mm szerokości oraz 179,4 mm wysokości.

Produkty te zgodne są z międzynarodowym standardem SGS, o czym świadczy, otrzymany certyfikat. Ich rzeczywista jasność wynosi 150 ANSI. Projektory te posiadają rozdzielczość 1080p przy współczynniku transmisji wynoszącym 1,2: 1, oznacza to, iż mogą one wyświetlać obraz na ekranie o wymiarach od 40″ do 100″ przy odległości projekcji, która wynosi od około 107 cm do 267 cm. Jednakże maksymalny rozmiar obsługiwanego ekranu to 120″.

Urządzenia te posiadają autorski, nowo zaprojektowany systemem chłodzenia. Żywotność lamp tych modeli przewidziana jest na 15000 godzin nieprzerwanej pracy. Przekłada się to mniej więcej na możliwość oglądania dwóch filmów dziennie przez dziesięć lat.

Co więcej, są to pierwsze projektory na świecie działające pod kontrolą nowego układu Amlogic T950D4. Jest to czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania do 1,9 GHz. Wyposażony jest on między innymi w szereg algorytmów adaptacji obrazu, silnik poprawy jakości obrazu 11. generacji oraz funkcję odwzorowania kolorów HSL.

Projektory te posiadają wbudowane podwójne głośniki, które emitują dźwięk przestrzenny. Ponadto posiadają one mikrofon odbiorczy dalekiego pola, który współpracuje z algorytmem rozpoznawania mowy. Seria projektorów Redmi połączona jest z inteligentnym ekosystemem Xiaomi, dzięki czemu może być połączona z wieloma inteligentnymi urządzeniami Mijia.

Różnice między wersją podstawową a wersja Pro

Wersja Pro wyposażona jest w 16 GB pamięci RAM, natomiast wersja standardowa w 8 GB pamięci RAM. Co więcej, wersja Pro posiada kilka unikatowych funkcji takich jak wielokierunkowa automatyczna korekcja, automatyczne ustawianie ostrości, wyrównanie ekranu oraz asystent głosowy.

Wersja podstawowa w przedsprzedaży dostępna będzie w cenie 999 juanów (około 653 zł) podczas gdy cena katalogowa wyniesie 1399 juanów (około 915 zł). Wersję Pro wyceniono w przedsprzedaży na kwotę 1299 juanów (około 850 zł), a jego cena katalogowa wyniesie 1599 juanów (około 1045 zł).

Źródło: XiaomiToday

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner