Premiera kamery Xiaomi Mi Smart Camera 2 PTZ

Premiera kamery Xiaomi Mi Smart Camera 2 PTZ

Tytułowy produkt jest następcą Mi Smart Camera SE PTZ, która została wprowadzona na rynek w maju 2020 r. Nowa odsłona od 20 października sprzedawana jest na rynku chińskim.  

Najnowszy produkt inteligentnego domu obsługuje dwuzakresowe Wi-Fi 2,4 GHz oraz 5 GHz. Poza tym inteligentna kamera oferuje panoramiczny widok 360°, jest wyposażona w dwukierunkową obsługę połączeń głosowych w czasie rzeczywistym z odległością odbioru do 5 metrów, a kontrolować można ją zdalnie za pomocą np. smartfona.

Sklep JD.com prowadzi przedsprzedaż Mi Smart Camera 2 PTZ za obniżoną cenę 229 juanów (około 140 zł). Dostępna jest ona w kolorze białym. Dostawy prawdopodobnie rozpoczną się od 3 listopada.

Specyfikacja techniczna oraz funkcje

Mi Smart Camera 2 PTZ wyposażono w matrycę 4 Mpx, która oferuje rozdzielczość 2,5K (2560×1440 pikseli) z ogniskową 3,6 mm oraz przysłoną f/1.4. Co więcej, inteligentna kamera ma obiektyw 6P, który ma minimalizować utratę światła. Inteligentna kamera wyposażona jest w czujniki bardzo słabego oświetlenia. Ma wbudowane światło podczerwieni 940 nm, które nie przeszkadza użytkownikom podczas snu.

Czytaj też:  Powrót do aplikacji Zdrowie na ROM-ach Xiaomi.eu. Jak zainstalować globalną wersję Mi Fitness?

Dzięki nowoczesnej konstrukcji może ona obracać się o 108° w pionie i 360° w poziomie. Pozwala to również użytkownikom na korzystanie z panoramicznego widoku dowolnego pomieszczenia. Oferuje ona obsługę połączeń głosowych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu użytkownicy mogą łączyć się za pomocą smartfona, wykorzystując w tym celu aplikację Xiaomi Home. Wbudowane mikrofony zapewniają inteligentną redukcję szumów dla wyraźniejszego głosu.

Poza tym inteligentna kamera jest wyposażona w funkcję wykrywania postaci za pomocą SI, która ma przyspieszyć rozpoznawanie ludzkich sylwetek. Jest w stanie automatycznie wykrywać i analizować autoryzowanych użytkowników, co minimalizuje możliwość fałszywych alarmów dotyczących np. włamania do domu. Łączność zapewnia Bluetooth i dwuzakresowe Wi-Fi. W celu bezpieczeństwa w kamerze tej znajduje się układ zabezpieczający Mijia MJA1, który zapewnia ochronę danych na poziomie finansowym. Wyposażono ją również w slot kart pamięci SD, który obsługuje karty o pojemności do 256 GB. Ponadto użytkownicy otrzymują całkowicie za darmo nieograniczoną przestrzeń dyskową w chmurze.

Czytaj też:  MIUI 22.5.18

Źródło: GizChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.