Premiera bezprzewodowego odkurzacza Xiaomi Mijia 2 Pro

Adam Błażejewski
2 komentarze

Wczoraj Xiaomi zaprezentowało bezprzewodowy odkurzacz Mijia 2 Pro. Urządzenie to będzie sprzedawane w Chinach w cenie 1999 juanów (około 1380 zł), natomiast w okresie przedsprzedaży spadnie ona do kwoty 1599 juanów (około 1100 zł).

Cechy i funkcje

Odkurzacz wyposażono w bezszczotkowy silnik o mocy 500 W, a moc ssania tego urządzenia może osiągnąć 190 AW, czyli o 26% więcej niż w poprzedniej generacji. Moc ta ma w zupełności wystarczyć na usunięcie dużych cząsteczek kurzu czy też zanieczyszczeń najczęściej znajdujących się w szczelinach podłóg.

Airwatt [AW] to jednostka stworzona na potrzeby marketingowe niektórych producentów odkurzaczy, nie jest ona jednostką miary wielkości fizycznej. Wartości podawane w airwattach są umowne i są pomocne jedynie przy porównywaniu odkurzaczy jednej marki, która takimi wartościami się posługuje. Konkurentem dla tego modelu jest np. odkurzacz ręczny Dyson V12 Detect Slim, który sprzedaje się za kwotę ponad dwa razy większą, a maksymalna moc ssania tego produktu wynosi zaledwie 140 AW.

Oprócz bardzo dużej mocy ssania, bezprzewodowy odkurzacz Xiaomi Mijia 2 Pro posiada ulepszoną 12-stożkową konstrukcję separacji kurzu i powietrza, która odpowiada za prawidłowe oddzielanie kurzu oraz za przepływ powietrza, dzięki czemu element filtrujący ma być trudny do zablokowania. Pozwoli to na skutecznie zwiększenie żywotności elementu filtrującego. Szczotka podłogowa wyposażona została w niezależny silnik, który steruje obrotem mopa ze stałą prędkością, zdolną skutecznie usuwać zabrudzenia. Urządzenie posiada również elektronicznie sterowany zbiornik na wodę o pojemności 400 ml i precyzyjną pompę perystaltyczną, która może skutecznie kontrolować równomierne dozowanie wody. Co więcej, odkurzacz automatycznie wykrywa ilość kurzu w otoczeniu w czasie rzeczywistym za pomocą czujnika cząstek na podczerwień i inteligentnie dostosowuje moc ssania.

Źródło: XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner