Podróbki softu w Redmi 5/Plus i innych: instalacja MiuiPolska w MiCenter

Acid
13 komentarzy

Nowe modele Xiaomi czyli Redmi 5 i 5 Plus jak zwykle otrzymały podrobione oprogramowanie od chińskich sprzedawców i dystrybutorów. Podobnie jak z MI5x dziś zamawiając telefon z aliexpress jest duża szansa na otrzymanie wariantu chińskiego (z chińskimi napisami na pudełku) z softem Global, który nie powinien się znaleźć w tym telefonie.

Od pewnego czasu system MIUI blokuje uruchomienie wersji Global na chińskim wariancie telefonu przy zablokowanym bootloaderze. Do tej pory możliwa była instalacja np. wersji Global na Redmi 3S (lub wielu podobnych) z chińskiej dystrybucji przez tryb EDL. Aktualne wersje systemu Global nie uruchomią się jednak na np. Redmi 5 Plus z Chin bez odblokowania bootloadera. Fakt ten wykorzystali sprytni developerzy sklepów chińskich jednorazowo kasując przełącznik odpowiedzialny za uruchamianie systemu Global na chińskim wariancie telefonu (dostępnych w masowej sprzedaży). Jednak zabieg ten jest jednorazowy, ponieważ gdy system wykryje aktualizację producenta (a nie jest zabezpieczony przed tym) zainstaluje się nowa wersja, która doprowadzi do unieruchomienia systemu i przejścia do recovery. Przy jednocześnie zablokowanym bootloaderze zamyka to drzwi do naprawy telefonu w prosty sposób przez użytkownika. Z pomocą przychodzi serwis MiCenter.

Co oferujemy?

  • odceglenie telefonu po nieudanej aktualizacji na Redmi 5 Plus i podobnych.
  • odblokowanie i instalacja systemu miuipolska (xiaomi.eu) na wszystkie modele Xiaomi.
  • do odblokowania powyższych nie trzeba posiadać konta Xiaomi (dotyczy Redmi 5/Plus i MI5x)

Za ile?

  • cały proces instalacji softu na powyższe modele będzie kosztować w MiCenter 80 zł (dla użytkowników forum miuipolska.pl/forum: 55 zł). Nasza odsyłka kurierem UPS w cenie!
  • instalacja w przypadku osobistego pozostawienia i odebrania telefonu w serwisie: 50 zł.

Czego wymagamy do instalacji?

  • uceglonego telefonu i konta Xiaomi z pozwoleniem na odblokowanie bootloadera.
  • w przypadku Mi5x można posiadać podrobiony soft Global typu 1 – czyli ekran fastboota jest widoczny (mitu grzebiący w plecach androida). Uwaga: jeśli MI5x posiada soft Global typu 2 (z podrobionym bootloaderem od MIMAX 2 i czarnym ekranem trybu fastboot) to nie przyjmujemy go do naprawy, ponieważ nie ma metody na odratowanie takiego telefonu!

Ile to trwa?

  • czas odblokowania i instalacji zależy od aktualnej kolejki telefonów w serwisie. Może się wahać od 2 dni do 2 tyg., ale najczęściej 2-7 dni, ponieważ ożywione telefony na Chińskim (prawdziwym) systemie próbujemy odblokować własną metodą, która nie wymaga by konto miało zgodę. Jeśli to nam się nie udaje to odblokowanie następuje po 15 dniach od powiązania konta ze zgodą z telefonem po odcegleniu (czas ten jest wymogiem Xiaomi niestety).

 

Jak zgłosić naprawę softu?

Zgłoszenia naprawy wysyłamy przez stronę MiCenter.pl

 

 

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner