Podróbki softu w Redmi 5/Plus i innych: instalacja MiuiPolska w MiCenter

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Podróbki softu w Redmi 5/Plus i innych: instalacja MiuiPolska w MiCenter

Nowe modele Xiaomi czyli Redmi 5 i 5 Plus jak zwykle otrzymały podrobione oprogramowanie od chińskich sprzedawców i dystrybutorów. Podobnie jak z MI5x dziś zamawiając telefon z aliexpress jest duża szansa na otrzymanie wariantu chińskiego (z chińskimi napisami na pudełku) z softem Global, który nie powinien się znaleźć w tym telefonie.

Od pewnego czasu system MIUI blokuje uruchomienie wersji Global na chińskim wariancie telefonu przy zablokowanym bootloaderze. Do tej pory możliwa była instalacja np. wersji Global na Redmi 3S (lub wielu podobnych) z chińskiej dystrybucji przez tryb EDL. Aktualne wersje systemu Global nie uruchomią się jednak na np. Redmi 5 Plus z Chin bez odblokowania bootloadera. Fakt ten wykorzystali sprytni developerzy sklepów chińskich jednorazowo kasując przełącznik odpowiedzialny za uruchamianie systemu Global na chińskim wariancie telefonu (dostępnych w masowej sprzedaży). Jednak zabieg ten jest jednorazowy, ponieważ gdy system wykryje aktualizację producenta (a nie jest zabezpieczony przed tym) zainstaluje się nowa wersja, która doprowadzi do unieruchomienia systemu i przejścia do recovery. Przy jednocześnie zablokowanym bootloaderze zamyka to drzwi do naprawy telefonu w prosty sposób przez użytkownika. Z pomocą przychodzi serwis MiCenter.

Co oferujemy?

 • odceglenie telefonu po nieudanej aktualizacji na Redmi 5 Plus i podobnych.
 • odblokowanie i instalacja systemu miuipolska (xiaomi.eu) na wszystkie modele Xiaomi.
 • do odblokowania powyższych nie trzeba posiadać konta Xiaomi (dotyczy Redmi 5/Plus i MI5x)

Za ile?

 • cały proces instalacji softu na powyższe modele będzie kosztować w MiCenter 80 zł (dla użytkowników forum miuipolska.pl/forum: 55 zł). Nasza odsyłka kurierem UPS w cenie!
 • instalacja w przypadku osobistego pozostawienia i odebrania telefonu w serwisie: 50 zł.

Czego wymagamy do instalacji?

 • uceglonego telefonu i konta Xiaomi z pozwoleniem na odblokowanie bootloadera.
 • w przypadku Mi5x można posiadać podrobiony soft Global typu 1 – czyli ekran fastboota jest widoczny (mitu grzebiący w plecach androida). Uwaga: jeśli MI5x posiada soft Global typu 2 (z podrobionym bootloaderem od MIMAX 2 i czarnym ekranem trybu fastboot) to nie przyjmujemy go do naprawy, ponieważ nie ma metody na odratowanie takiego telefonu!

Ile to trwa?

 • czas odblokowania i instalacji zależy od aktualnej kolejki telefonów w serwisie. Może się wahać od 2 dni do 2 tyg., ale najczęściej 2-7 dni, ponieważ ożywione telefony na Chińskim (prawdziwym) systemie próbujemy odblokować własną metodą, która nie wymaga by konto miało zgodę. Jeśli to nam się nie udaje to odblokowanie następuje po 15 dniach od powiązania konta ze zgodą z telefonem po odcegleniu (czas ten jest wymogiem Xiaomi niestety).

 

Jak zgłosić naprawę softu?

Zgłoszenia naprawy wysyłamy przez stronę MiCenter.pl

 

 

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • A po czym MIUI rozpoznaje, że zostało uruchomione na chińskiej czy globalnej wersji telefonu? I czy robi to tylko na nowych telefonach czy na starych też? Pytam, bo dosłownie parę dni temu flashowałem w EDL Redmi 4 Pro/Prime z syfmiui 8.0.5.0.0(MBECNDG) na najnowsze MIUI Global Stable. Ten syfmiui co prawda przedstawił się jako Global, ale jak wskazują oznaczenia był to chiński soft z dogranymi europejskimi językami. Czy jakbym wgrał China Dev lub Stable to telefon by nie wstał?

  • Nie. Raczej nowsze telefony i android 7 mają ten przełącznik.

 • Daniel Świder

  Cześć. Kupiłem Redmi 5 3/32 z gearbest.com. Jest to wersja International z softem global. Na pudełku jednak też były chińskie napisy. Mam się czego obawiać?

  • Daniel Świder

   Dzisiaj widzialem u jednego z popularnych plskich testerow sprzetu na YT Redmi 5 Plus w pudelku z angielskimi napisami. Pewnie z polskiej dystrybucji. To te z Gearbest sa w koncu pewne czy nie, bo juz sam nie wiem…???

 • Michał Ad

  te 15 dni to cięzka przeginka ze strony Xiaomi

  • A te 15 dni to też dotyczy nowych telefonów??? Bo tak jak już tu wspominałem tydzień temu odblokowywałem Redmi 4 Pro/Prime i musiałem czekać 3 doby od powiązania konta z telefonem.

 • mek

  @Acidd:disqus „ponieważ gdy system wykryje aktualizację producenta (a nie jest zabezpieczony przed tym) zainstaluje się nowa wersja,”

  Czyli mówiąc prościej, dostaję telefon, łącze się z wifi, sam wykrywa rom, telefon się aktualizuje sam lub za potwierdzeniem i wtedy pada a ja nie mogę nic z sam z tym zrobić?

  • Tzn jak zezwolisz na reboot i instalację softu to tak będzie problem.

 • ajssno1

  A jakie softy do telefonow wciska gearbest? mozna kupowac czy lepiej sie bac?

  • Jeśli masz w ofercie Redmi 5 Plus i bez napisu wyraźnie, że to model Global a mimo to w opisie masz podane multilanguage to znaczy, że chińczyk sprzedaje model chiński wgrywając tam ten przerobiony Global – i wtedy się bać.

   • ajssno1

    ok dzieki za info, oni twierdza ze maja wszedzie oficjalne romy ;) coraz czesciej zastanawiam sie nad zakupem z oficjalnej pl dystrybucji…

    • W sumie zaoszczędzisz mimo wszystko na kupnie w gearbest + wyślesz do micenter na flash softu prawdziwego Global lub miuipolska i i tak wyjdziesz lepiej na tym. No może prócz gwarancji…

     • ajssno1

      no wlasnie procz gwarancji ;) wszystko co mialem od X niepotrzebowalo napraw a teraz siadla mi szczoteczka x3 a w srodku jakby szklanke wody nalal hehe ;)