Pobieranie ROMów fastboot z miui.com

Pobieranie ROMów fastboot z miui.com

Często poruszanym zagadnieniem na naszym forum jest instalacja ROMu przez MiFlash. Podczas niej konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego pliku, zwanego ROMem fastboot. Skąd go wziąć? W tym artykule przedstawimy odpowiednią procedurę (na przykładzie Redmi Note 5).

  1. Przechodzimy na stronę do pobierania ROMu fastboot: dla ROMów Global tutaj, dla ROMów China tutaj (przydatny tłumacz Google – do tłumaczenia na język angielski).
  2. Odszukujemy nasze urządzenie (w naszym przypadku Redmi Note 5), na przykład za pomocą funkcji „Szukaj” (zwykle klawisz F3).
  3. Na stronie globalnej odnajdą się najpewniej 3 pliki (dla każdego urządzenia może być inaczej):
    na chińskiej zaś 1 (development już nie ma): 
  4. W przypadku wersji Global Stable wybieramy na stronie globalnej wersję Redmi Note 5 Latest Global Stable Version Fastboot File Download albo Redmi Note 5 Pro Latest Global Stable Version Fastboot File Download (są one takie same). W przypadku China wybór jest prosty: dla China Stable latest stable version.
  5. I to tyle, plik się ściąga – po ściągnięciu należy go podwójnie rozpakować do folderu bez spacji i wskazać w MiFlash wedle instrukcji na forum.
Zobacz też:  Otrzymałeś aktualizację na Mi A3? Nie aktualizuj... przynajmniej na razie [AKTUALIZACJA]

Instrukcja dotyczy najnowszych wersji fastboot. Jeśli konieczne jest wgranie starszej wersji bądź wersji dla urządzenia, którego nie ma na liście, warto zapoznać się z jego działem na forum Mi Community (Product > swoje urządzenie) bądź kanałem na Telegramie @MIUIUpdatesTracker, który informuje na bieżąco o wszystkich nowych wydanych przez Xiaomi wersjach MIUI (zarówno pod fastboot, jak i recovery).

Niektóre urządzenia są tylko w wersji chińskiej bądź globalnej – stąd nie należy się dziwić, jeśli jakiegoś urządzenia nie znajdziemy na stronie globalnej i odwrotnie.

Są 3 opcje wyboru w MiFlash:

  • clean all – czyści wszystko, nie blokuje bootloadera,
  • save userdata – zachowuje dane użytkownika,
  • clean all and lock – domyślnie zaznaczone!!! czyści wszystko i blokuje bootloader.

Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga (a przynajmniej się stara) ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-maila.