Pobieranie ROMów fastboot z miui.com

Pobieranie ROMów fastboot z miui.com

Często poruszanym zagadnieniem na naszym forum jest instalacja ROMu przez MiFlash. Podczas niej konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego pliku, zwanego ROMem fastboot. Skąd go wziąć? W tym artykule przedstawimy odpowiednią procedurę (na przykładzie Redmi Note 5).

  1. Przechodzimy na stronę do pobierania ROMu fastboot: dla ROMów Global tutaj, dla ROMów China tutaj (przydatny tłumacz Google – do tłumaczenia na język angielski).
  2. Odszukujemy nasze urządzenie (w naszym przypadku Redmi Note 5), na przykład za pomocą funkcji „Szukaj” (zwykle klawisz F3).
  3. Na stronie globalnej odnajdzie się najpewniej 5 plików (dla każdego urządzenia może być inaczej): na chińskiej zaś 2: 
  4. W przypadku wersji Global Stable wybieramy na stronie globalnej wersję Redmi Note 5 Latest Global Stable Version Fastboot File Download albo Redmi Note 5 Pro Latest Global Stable Version Fastboot File Download (są one takie same), zaś dla wersji Global Beta Redmi Note 5 Latest Global Developer Version Fastboot File Download bądź Redmi Note 5 Pro Latest India Developer Version Fastboot File Download (też są one dokładnie tym samym). W przypadku China wybór jest prosty: dla China Stable latest stable version, dla China Dev latest development version.
  5. I to tyle, plik się ściąga – po ściągnięciu należy go podwójnie rozpakować do folderu bez spacji i wskazać w MiFlash wedle instrukcji na forum.
Przeczytaj także:  Aplikacja MIUI Polska już dostępna!

Instrukcja dotyczy najnowszych wersji fastboot. Jeśli konieczne jest wgranie starszej wersji bądź wersji dla urządzenia, którego nie ma na liście, warto zapoznać się z jego działem na forum MIUI bądź kanałem na Telegramie @MIUIUpdatesTracker, który informuje na bieżąco o wszystkich nowych wydanych przez Xiaomi wersjach MIUI (zarówno pod fastboot, jak i recovery).

Niektóre urządzenia są tylko w wersji chińskiej bądź globalnej – stąd nie należy się dziwić, jeśli jakiegoś urządzenia nie znajdziemy na stronie globalnej i odwrotnie.

Są 3 opcje wyboru w MiFlash:

  • clean all – czyści wszystko, nie blokuje bootloadera,
  • save userdata – zachowuje dane użytkownika,
  • clean all and lock – domyślnie zaznaczone!!! czyści wszystko i blokuje bootloader.

Z Xiaomi i MIUI od grudnia 2016 roku. Szerzej znany jako Orjon. Tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Pomagam także wielu osobom na forum MIUIPolska.pl oraz Xiaomi.eu. Czasem można mnie spotkać na Wykopie (Orjon_MIUI) oraz w wielu innych miejscach. Interesuję się także ogólnie pojętą informatyką, historią i różnymi archiwaliami.