Pobieranie ROMów fastboot z miui.com

Pobieranie ROMów fastboot z miui.com

Często poruszanym zagadnieniem na naszym forum jest instalacja ROMu przez MiFlash. Podczas niej konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego pliku, zwanego ROMem fastboot. Skąd go wziąć? W tym artykule przedstawimy odpowiednią procedurę (na przykładzie Redmi Note 5).

  1. Przechodzimy na stronę do pobierania ROMu fastboot: dla ROMów Global tutaj, dla ROMów China tutaj (przydatny tłumacz Google – do tłumaczenia na język angielski).
  2. Odszukujemy nasze urządzenie (w naszym przypadku Redmi Note 5), na przykład za pomocą funkcji „Szukaj” (zwykle klawisz F3).
  3. Na stronie globalnej odnajdą się najpewniej 3 pliki (dla każdego urządzenia może być inaczej):
    na chińskiej zaś 1 (development już nie ma): 
  4. W przypadku wersji Global Stable wybieramy na stronie globalnej wersję Redmi Note 5 Latest Global Stable Version Fastboot File Download albo Redmi Note 5 Pro Latest Global Stable Version Fastboot File Download (są one takie same). W przypadku China wybór jest prosty: dla China Stable latest stable version.
  5. I to tyle, plik się ściąga – po ściągnięciu należy go podwójnie rozpakować do folderu bez spacji i wskazać w MiFlash wedle instrukcji na forum.
Przeczytaj także:  Część aplikacji od Xiaomi zastąpiona przez Google (oraz powrót Motywów)

Instrukcja dotyczy najnowszych wersji fastboot. Jeśli konieczne jest wgranie starszej wersji bądź wersji dla urządzenia, którego nie ma na liście, warto zapoznać się z jego działem na forum Mi Community (Product > swoje urządzenie) bądź kanałem na Telegramie @MIUIUpdatesTracker, który informuje na bieżąco o wszystkich nowych wydanych przez Xiaomi wersjach MIUI (zarówno pod fastboot, jak i recovery).

Niektóre urządzenia są tylko w wersji chińskiej bądź globalnej – stąd nie należy się dziwić, jeśli jakiegoś urządzenia nie znajdziemy na stronie globalnej i odwrotnie.

Są 3 opcje wyboru w MiFlash:

  • clean all – czyści wszystko, nie blokuje bootloadera,
  • save userdata – zachowuje dane użytkownika,
  • clean all and lock – domyślnie zaznaczone!!! czyści wszystko i blokuje bootloader.

Z Xiaomi i MIUI od grudnia 2016 roku. Szerzej znany jako Orjon. Tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Pomagam także wielu osobom na forum MIUIPolska.pl oraz Xiaomi.eu. Czasem można mnie spotkać na Wykopie (Orjon_MIUI) oraz w wielu innych miejscach. Interesuję się także ogólnie pojętą informatyką, historią i różnymi archiwaliami.