Pierwsza karta pamięci SD od Xiaomi

Maciej Rosiński
2 komentarze

Xiaomi, wykorzystując sporą liczbę podwykonawców, produkuje bardzo dużą liczbę urządzeń elektroniki użytkowej. Tym razem, w portfolio giganta pojawił się nośnik danych – karta microSD, wprowadzony na rynek pod marką Imilab.

Dzięki parametrom oferowanym przez nośnik, karta Xiaomi może być świetnym rozwiązaniem magazynowania danych, zwłaszcza do aparatów i kamer cyfrowych.

Karta dostępna jest w trzech pojemnościach, oferując poniższe prędkości przesyłu danych:

  • microSD o pojemności 32 GB – UHS-1, odczyt do 95 MB/S,
  • microSD o pojemności 64 i 128 GB – UHS-3, odczyt do 100 MB/S,

Na co rzeczywiście pozwalają takie prędkości? Na przykład na przetransferowanie 3 GB danych w ciągu 38 sekund. Ile danych zmieścimy na karcie? Wersja o pojemności 64 GB pozwoli na zapisanie maksymalnie 4 godzin materiału wideo w jakości 4K lub 8,5 godziny nagrania wideo w jakości Full HD.

Karty pamięci Xiaomi oferują aż 6 typów zabezpieczeń: przed niskimi temperaturami, wodą, kurzem, mają właściwości antymagnetyczne, antystatyczne oraz są odporne na promieniowanie RTG.

Karty są oczywiście kompatybilne z aparatami i kamerami cyfrowymi, tabletami, smartfonami, a także wszystkimi innymi urządzeniami obsługującymi nośniki w standardzie microSD.

Ceny kart, to około (w przeliczeniu) 47 PLN (32 GB), 62 PLN (64 GB) oraz 102 PLN (128 GB). Karty są już dostępne w sklepach.

Źródło: Xiaomi Today

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner