Nowe urządzenia z certyfikacją. Co nas czeka?

Nowe urządzenia z certyfikacją. Co nas czeka?

W bazach danych TENAA oraz rosyjskiego EEC pojawiły się 3 modele oczekujące na certyfikację bądź takie, które już ją przeszły. Zapoznajmy się z nimi i zobaczmy, co wniosą nowego do portfolio Xiaomi.

Znany model w wersji Global

Pierwszym z telefonów jest model M1904F3BG. Jest to Mi CC9 w wersji Global – potwierdzają się tym samym nasze przypuszczenia, że to urządzenie będzie posiadać swoją globalną wersję. Jesteśmy niemal pewni, że nie dojdzie do żadnego rebrandingu tego modelu i zostanie on pokazany – również w Europie – jako Mi CC9.

Wydajny Mediatek? Być może…

Kolejna certyfikacja trafiła do modelu M1906G7G. Moje kilkumiesięczne obserwacje wskazują na to, że jest to na pewno model z Mediatekiem – najpewniej zaprezentowanym ostatnio G90T, a nazwa kodowa urządzenia to begonia. Nie znamy nazwy, pod jakim zostanie on zaprezentowany – niektórzy spekulują, że będzie to Redmi Note 8. Czy tak będzie – przekonamy się pewnie niebawem. Istnieje specjalna wersja tego telefonu na Indie (begoniain). Będzie on dostępny w Europie – istnieje codename begonia_eea_global w systemie OTA MIUI. Nie wiemy nic o ekranie ani wyglądzie.

Przeczytaj także:  MIUI 9.10.10

Ulepszone Mi 9?

Ostatnia certyfikacja trafiła do telefonu M1908F1XE. Tu wiemy nieco więcej, albowiem pojawiły się zdjęcia na stronie TENAA. Wszystko wskazuje na to, że jest to Mi 9 w wersji 5G – niektóre źródła – w tym oficjalny profil China Unicom na Weibo – informują, że będzie to Mi 9S (przynajmniej w Chinach). Urządzenie znacznie zwiększy swoją baterię w stosunku do podstawowego modelu (3300 vs 4000 mAh), ponadto obsługiwać będzie 45-watowe szybkie ładowanie, a także ma posiadać optyczną stabilizację obrazu, której brakuje w Mi 9. Będzie jednak o ok. 1,5 mm grubsze niż podstawowa wersja. Nie wiemy, czy będzie w Polsce bądź Europie. Może to być ciekawa propozycja – tylko w jakiej cenie?

Przeczytaj także:  Mi Store w Olsztynie

Źródła: Xiaomishka, TENAA

Z Xiaomi i MIUI od grudnia 2016 roku. Szerzej znany jako Orjon. Tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Pomagam także wielu osobom na forum MIUIPolska.pl oraz Xiaomi.eu. Czasem można mnie spotkać na Wykopie (Orjon_MIUI) oraz w wielu innych miejscach. Interesuję się także ogólnie pojętą informatyką, historią i różnymi archiwaliami.