Nowa polityka Xiaomi odnośnie motywów

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Nowa polityka Xiaomi odnośnie motywów

main_en
Zgodnie z informacją, którą otrzymaliśmy od Xiaomi, firma zmienia politykę dotyczącą aplikowania motywów w naszych urządzeniach z MIUI. Zmiany tłumaczone są wyjściem na przeciw potrzebom projektantów, którzy tworzą motywy. Wraz z tymi zmianami znikną problemy z prawami autorskimi czy brakiem wynagrodzenia za płatny motyw. Zmiany zostaną wprowadzone 1 maja. Od tego dnia nie będzie można w systemie MIUI zaaplikować żadnego innego pliku .mtz niż tego, który pochodzi bezpośrednio z systemowej aplikacji Motywy.

Xiaomi stworzyło międzynarodową platformę designer.xiaomi.com, za pomocą której od 1 maja będzie można wrzucać stworzone przez siebie motywy do marketu MIUI.

Entuzjasta nowych technologii - fan marki Xiaomi oraz systemu MIUI. Na co dzień zajmuje się webdesignem. Wraz z Acidem, współtworzy MIUIPolska od 2011 roku.
[AuthorRecommendedPosts]
 • Grzegorz Kałużny

  Acid wiesz może o co chodzi z tym ID card?? Chciałem się tam zarejestrować i dupa;/ Nie wiem co tam trzeba wpisać ani wrzucić jako zdjęcie.

  • Nie bawie się w motywy więc nie wiem. Ale to może chodzi o login Xiaomi? U mnie wchodząc na stronę od razu rozpoznało moje dane z Xiaomi i poprosiło o zbindowanie telefonu.

   • Grzegorz Kałużny

    No tak, ale po tym trzeba się zarejestrować chyba w tym i tam jest ID number i ID Card Image. Może na en.miui.com pojawi się jakieś wyjaśnienie:)

    • koleszka

     ID i ile dobrze kojarzę to taki chinski odpowiednik naszego pesel. Chyba 9 cyfr które miałbyś w chińskim dowodzie

 • checkmate

  Jest nieciekawie… Z jednej strony to dobrze, bo powstanie więcej bardziej dopracowanych motywów z drugiej jednak strony jest lipa! Nie mamy możliwości jakiejkolwiek zapłaty za motyw. Załóżmy że tworzę swoje ikonki/motyw, i co po 1 maja? Będę musiał zakładać konto developera na designer.xiaomi.com? Która jest tylko po chińsku? Bezsens.

  Już w tej chwili nie można zainstalować wielu ciekawych motywów, ponieważ wyskakuje komunikat o tym ze np. „kosztują 2 Mi-kredyty”, to po co te zmiany?

  Za dopracowany motyw chętnie zapłacę, ale nie jestem Chińczykiem i nawet nie mam jak…

  Jak dla mnie wielki fail i krok do tyłu ze strony Xiaomi.

 • TomEU

  Kolejny jakże słaby pomysł Xiaomi :-( Byle utrudnić życie Europejczyków :-!

  • checkmate

   Na en.miui.com widać falę oburzeń, i prawidłowo. Ponoć Xiaomi miało to wprowadzić już w grudniu…

   Oby i tym razem to nie wyszło. Xiaomi jak na razie nie jest „światowe” jak reszta marek, wiec taki pomysł jest dobry jedynie dla samych Chińczyków.

   Już to widzę – w Motywach będą do pobrania same tematy za 2 Mi Kredyty, oczywiście z chińskimi znaczkami i max 1 screenem :)

 • Rafał

  Xiaomi zaczyna powoli zamykać swój system jak Apple!

  • Niby tak, aczkolwiek ma to swoje dobre strony. Pomijając fakt, że pimpmymiui.com będzie bezużyteczne ;p

   Daje to szansę międzynarodowym autorom motywów na publikację. Może nawet zarobić…
   Ponadto dziś szczególnie na XDA czy forum miui jest dużo motywów, które często są posklejane z innych i nawet nie ma wzmianki o oryginalnym pochodzeniu motywu. Ludzie przypisują sobie czyjeś prace.

   • checkmate

    Ta a w Motywach do kupienia w tej chwili za MI Kredyty są prace ludzi z xda (np. europejczyków, amerykanów) wrzucone przez chińczyków. Oni robili to za free a chińczyk zarabia ;/

    Powinni zrobić porządek w tym „Markecie”, jest pełno syfu i paskudnych motywów/ikonek.
    Zanim znajdzie się coś fajnego to trzeba szukać godzinami…

    Powinien tez być jakiś podział na kategorie (typu najlepsze/ top 100 miesiąca) i nazwy powinny być po angielsku a nie krzaczki :/

    Motyw powinien mieć min. 5 screenów by ocenić czy warto pobrać, jak będę mógł w końcu zapłacić to przecież byle czego nie kupie.

    Jak mają się zabierać za zamykanie systemu to powinni najpierw to wszystko ogarnąć a nie że zamkną i zmiany wprowadzą kiedyś tam…

    No właśnie lipka, bo wasze pimpmymiui i setki stron z motywami na xda nie będą miały sensu. Jedynie na GB będzie sens, tam nie ma tej kontroli co się zaczęła od v4 :)

 • Jakub

  To tylko i wyłącznie o motywach czy jak np. będę chciał wrzucić bootlogo.mtz to też mogę pomarzyć?

 • michal

  na porcie do s3 żaden motyw nie chce się włączyć :-(