NetworkLocation fix dla MIUI v4

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
NetworkLocation fix dla MIUI v4

Od wersji 2.7.6 w MIUIv4 występuje błąd z brakiem możliwości uzyskania lokalizacji sieciowej po 3G/Wi-Fi. W 2.7.13 bug ten nie jest jeszcze naprawiony. By przywrócić funkcjonalność zrobiłem paczkę, która kopiuje aplikację NetworkLocation.apk z wersji 2.6.22.

Paczka uniwersalna dla wszystkich urządzeń, do instalacji w recovery.
Uwaga: Jeśli w następnej wersji błąd będzie istniał nadal, wystarczy ponownie zainstalować fix. Powinien pasować przez jakiś czas do następnych wersji.

Uwaga: U mnie po instalacji i restarcie wyrzuciło FC android.phone.process. JEDNAKŻE wybrałem opcję „Czekaj” i po chwili zostałem poproszony o PIN. Wszystko po tym działa ok. Wystarczy uruchomić Przeglądarkę > Google by zezwolić na lokalizację. Mapy także od razu ustawiają naszą lokalizację. Być może trzeba było po instalacji paczki wyczyścić dalvik&cache – nie wiem, nie sprawdzałem. Ważne, że działa.

[lista-download]

 • MIUIPolska Network Location fix
  [/lista-download]

 • Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
  [AuthorRecommendedPosts]
  • Artur

   U mnie działa bez tego fixa, instalowałem 2.7.6 ze wszystkimi wipe, SE LWW

   • Bo Twój MIUI to port. I tam matkos0 być może naprawił to w ten sam sposób. Fix jest dla oficjalnego MIUI.

  • oKoŃ

   Fix działa bez zarzutu na SGS III :)

  • Paweł Pirek

   A ja myślałem że ten błąd jest tylko na sgs3 :-D. Dzięki Acid :-)

  • Wojtek

   Motorola Razr fix działa bez jakiegokolwiek problemu :)

  • Gucio

   Ta, w dupie działa.
   zainstalowałem to w trybie recovery i telefon w kółko się restartuje. Na dodatek wogóle nie da się wejść do trybu Recovery!!!!!
   Co na to mondrala co pisał ten tekst????

   • „mondrala” ? Nie znam gościa…
    Autorem jest Acid – wyraźnie jest napisane pod tytułem.

  • Gucio

   Cholerna, gówniana porada, które nie była pewnie sprawdzona na wielu aparatach. Po próbie przywrócenia oryginalnego ROMu(niebrandowanego) wywaliło sie i nie chciało startować zatrzymując się w trybie recovery.
   Znalazałem jakaś porade z wgraniem pliku dbdata.rfs.tar przez Odina. Pomogło. Wystartował Android.
   Spróbowałem wgrać MIUI z recovery. Wszystkie czynności wykonane. zapodałem główny plik MIUI(ver 2.7.20 na SGS). Nie wiem jak ale pokazało się okno z ludzikiem Cyjanogena i dupa.
   Przywórcenie orygianego ROMu nie daje już rezultatów.
   Za każdym razem po uruchomieniu aparat pokazuje się klawiatura z polem do podania hasła i komunikatem „Confirm password”.

   • Eh…ręce opadają ale napiszę odpowiedź:

    Po 1. Wszystko co jest związane z flashowaniem czegokolwiek w recovery ( MIUI, CM, custom romy, mody itp) robisz na własną odpowiedzialność. Masz obowiązek zrobić wcześniej nandroid backup w recovery jeśli nie umiesz jeszcze robić takich rzeczy.
    Nie zrobiłeś? Gdybyś zrobił miałbyś przywrócone wszystko w 5 minut.
    Nie umiesz flashować w recovery? Proszę, wróć na stockowy rom i nie trać mojego czasu na tego typu odpowiedzi.

    Po 2. Nie. Nie było to testowane na setkach urządzeń bo takowych nie mam.
    To dosyć logiczne. Nie jestem firmą i nikt mi tu telefonów nie przysyła. Mam Nexusa S i jeśli coś dałem to znaczy, że przetestowałem na swoim telefonie i tam mogę zagwarantować poprawność działania. Tobie nie działa? Punkt 1.

    Po 3. Porada jest dobra. I działała na chwilę publikacji. Jak widać poniżej wszystkim działa i na pewno działa bo to tylko kopiowanie jednej aplikacji do system/app. Coś musiałeś popsuć w miedzy czasie.

    Po 4. Nawet jeśli fix nie pomógł i jakimś cudem telefon utknął w bootloopie to wystarczyło wgrać ponownie rom MIUI a NIE cały rom stock przez ODINA.
    Kto w ogóle napisał, że tak masz zrobić? Można też było podmienić oryginalny NetworkLocation.apk z romu MIUI przy pomocy adb push. Jak? A poradnik jest..

    Po 5. Wersja 2.7.20 z miuiandroid (na której bazuje port Andiego Thompsona) ma ten problem naprawiony, więc instalacja tego fixa nie była potrzebna.
    Poza tym problem jest naprawiony w ten sam sposób w romach pobranych z miuiandroid czy z tej strony. Jest tam ten sam plik co w poradzie powyżej.

    Po 6. To co opisujesz na końcu to chyba bug I9000 w którym pokazuje się komunikat o szyfrowanym telefonie, stąd to podanie hasła. Gdzieś o tym czytałem, poszukaj w necie bo rozwiązanie jest.

    Po 7. Nie usuwam tego poniekąd obraźliwego postu z Twojej strony.
    Liczę na to, że bardziej inteligentni ludzie to przeczytają i wyciągną wnioski.

    Miłego popołudnia.

    • Gucio

     ad. 1. To pisanie „robisz na własną odpowiedzialność” to jest pozbywanie się wszelkich problemów ludzi po stosowaniu niedokładnych instrukcji.
     Jeśli piszesz takie instrukcje to też bierzesz za to odpowiedzialność bo dajesz komuś rady publikując informację. Jak nie chcesz brać odpowiedzialności to wykasuj wszystkie instrukcje.
     Ręce nie powinny Ci opadać tylko głowa do myślenia bo te wszystkie instrukcje są niedokładne i nieprecyzyjne. Omijają wiele kroków, informacji i zakładają, że użytkownik ma dużo wiedzy. Gdyby każdy miał tak dużo wiedzy to do niczego nikomu Twoja instrukcja nie byłaby potrzebna. Czujesz się wielkim bogiem bo przyedytujesz parę informacji na stronie i przetłumaczysz parę informacji.
     Zadajesz pytania „Nie umiesz flashować w recovery?”.
     Flashowanie robie na podstawie Twojej instrukcji. Zatem odpowiedz sobie na pytanie: czy Twoja instrukcja nadaje się do użycia czy nie.
     Piszesz „Masz obowiązek zrobić wcześniej nandroid backup w recovery” .
     A gdzie to jest napisane? Nigdzie. Dlatego instrukcja jest do dupy. Pisałem, ze pomija wiele ważnych kwestii.
     NAPISZ PORZĄDNIE TE INSTRUKCJE I TY NIE TRAĆ MOJEGO CZASU. PRZEZ TE BADZIEWNE INSTRUKCJE ZMARNOWAŁEM WCZORAJ KILKA GODZIN. Nie jestem serwisantem telefonów aby podniecać się wszystkimi opcjami w trybie recovery. Wykonuję instrukcję (pewnie twoją) i po wykonaniu okazuje się, czy instrukcja jest gówniana czy nie. Wystarczy tylko uważnie czytac instrukcję i wykonywać jej kroki- jeśli instukcja jest dobrze napisana to odbiorca ją rozumie i ma ewentualne ostrzeżenia.
     Ad. 4. Piszesz „Nawet jeśli fix nie pomógł i jakimś cudem telefon utknął w bootloopie to
     wystarczyło wgrać ponownie rom MIUI a NIE cały rom stock przez ODIN”
     Trzeba było to napisać wcześniej aby każdy wiedział co ma zrobić jak mu coś nie zadziała.
     Nie kumasz, że z Twojej strony nie korzystają serwisanci autoryzowanych serwisów telefonów komórkowych tylko zwykli śmiertelnicy?
     Ad. 5. Widocznie ma nie naprawiony bo nie mogę się połączyć, z żadną siecią.
     Ad. 7. chciałbyś być tak inteligentny….
     Post nie jest żaden obraźliwy. Dobrze, że jest – bo uświadamia innym, że też może im się coś zepsuć.
     Jesli użytkownik twojej instrucji mówi Ci, że instrukcja jest do dupy to tak jest. To ja to oceniam jako odbiorca a nie Ty. Napisałem w życiu wiele instrukcji i procedur w korporacjach. Oj nauczyłbym Cię pisać instrukcje.

     • Ad5. Jaką siecią? GSM? Wifi? Przecież ten fix nie dotyczy ani tego ani tego. Chodzi o lokalizację po sieci 3G/Wifi. Otwierasz mapy to ci się ładuje twój obszar zamieszkania, albo lokalizacja przy logowaniu w Google. Tyle. Nie możesz połączyć się z Wi-FI? No to już jest co innego…ROM dla SGS w wersji 2.8.3 ma ponoć poprawiony bug z Wi-Fi (lub poprawiony częściowo). A ten fix nie ma znaczenia w twoim problemie. Powinieneś zainstalować nowy rom a nie jakiś fix sprzed 2 tygodni… ;/

      Nie obchodzi mnie ile instrukcji napisałeś i do czego. Nie umiesz po prostu czytać. Nie jesteś pewny czegoś? Zapytaj! Każdy komentarz czytam.

      Ta strona nie jest encyklopedią! Ta strona jest fanowska, są 2 osoby. Każdy ma jeden lub dwa telefony (ja mam akurat dwa). Nie mam tych wszystkich telefonów do których jest instrukcja. Bo skąd? Instrukcje instalacji MIUI są przepisane/przetłumaczone z innych miejsc. To TY znasz się na swoim telefonie lepiej niż ja. I weź to zrozum w końcu. Nie znasz funkcji w recovery? Co mnie to obchodzi? Na tej stronie wymagane jest minimum wiedzy. Bawisz się w custom rom! Wiesz co sie z tym je i co można popsuć.

      Ja też pisałem instrukcje do maszyn które wdrażałem w firmie.
      Tyle, że ja na nich pracowałem jak zwykły operator. I jestem pewien, że moje instrukcje do maszyn przebijają twoje procedurki, które znasz z teorii.

      Tu jest podobnie, tyle że nie mam tych telefonów do których są instrukcje instalacji (prócz NS i Desire)! Dlatego są one przepisane lub przetłumaczone z innych miejsc. I mogą działać lub nie. Nie umiem ponadto odpowiedzieć na liczne pytania do tych instrukcji. Bo po prostu nie znam się na każdym telefonie, liczę że czytają pytanie inni użytkownicy telefonów i są w stanie pomóc lepiej niż ja. Kup mi SGS to wtedy Ci napiszę dobrą instrukcję.

      No i tu mi nikt za to nie płaci. I nawet nie mam obowiązku Ci żadnych instrukcji pisać, skoro masz forum, XDA, Google. Ja gwarantuje działanie tego co na Nexusie S sprawdziłem. Na inne nie daje gwarancji, bo nie mam jak sprawdzić działania tego na innych telefonach. Nie podoba się? Opuść tą stronę i tyle.

      Ja mogę publikować tu co mi się chce. To moja strona (z kolegą).

      Jeśli dzięki instrukcji instalacji i moim setkom godzin spędzonym na tłumaczeniu cieszysz się systemem MIUI to i ja się cieszę. Jeśli masz z czymś problem, zapytaj. Jeśli sądzisz, że coś jest niedokładne zaproponuj zmiany. Jeśli uważasz, że tracisz tu tylko czas to… opuść stronę i wgraj stock rom.

  • Tomek

   ten link nie działa,ma ktoś inny działający??

   • Dobrze ze nie działa by nie instalować tego bezmyślnie dla nowych wersji. Lokalizacja działa w każdym romie oficjalnym. A jeśli nie na porcie to można wgrać najnowsze gapps.

  • Tomek

   mam miui 2.8.17 na neo v i nie działa mi lokalizacja po sieci 3G ( po wifi jest ok) – prosze o pomoc i ewentualny link.

   • Wgraj Gapps lub pobierz jakieś spolszczenie do 2.8.17, wyjmij NetworkLocation.apk i wgraj do siebie.