Naprawione płatności Google Pay w MIUIPolska

Naprawione płatności Google Pay w MIUIPolska

Nie będziemy zapeszać jeszcze ale najprawdopodobniej opracowaliśmy poprawkę do romów xiaomi.eu/MIUIPolska na niedziałające płatności z Google Pay. Szerzej o tym pisaliśmy pod koniec lutego tutaj: https://miuipolska.pl/problem-z-platnosciami-nfc-na-romie-xiaomi-eu-miuipolska/

Aktualnie wprowadziliśmy poprawkę wykonującą się po ponownym uruchomieniu urządzenia, która uniemożliwia dostęp dla Google do bazy danych Google Pay znajdującej się w pamięci.

Kiedy poprawka i dla kogo?

Musimy wydać romy zawierające wspomnianą poprawkę. Stanie się to w tym tygodniu wraz z wydaniem wersji 9.5.23 dla Android 9.0 Pie.
Jeśli poprawka będzie się sprawdzać z czasem trafi do wersji stabilnych.

Czy to przestanie działać po czasie?

Tak. Jest taka szansa, że Google zmieni liczby weryfikujące bazę danych ale jeśli Google Pay przestanie działać, to będzie wystarczało tylko ponownie uruchomienie urządzenia by naprawić problem.

Czytaj też:  Xiaomi bije rekord szybkości ładowania

Trzymajmy kciuki. Na testowanym MI8 po normalnej instalacji naszego romu (zmodyfikowanego) płatności zadziałały od razu bez wykonywania innych czynności.

Podziel się:

Przeczytaj też:
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.