“Must have” dla mobilnych graczy od Xiaomi

“Must have” dla mobilnych graczy od Xiaomi

O ile nowoczesne smartfony posiadają zaawansowane systemy chłodzenia, nawet cieczą, o tyle właściciele starszych urządzeń często muszą się ograniczać w trakcie grania.

Dotyczy to zwłaszcza tych użytkowników, którzy są w posiadaniu starszych modeli telefonów, oferujących nieco gorsze zarządzanie rozpraszaniem energii cieplnej. To istotne, zwłaszcza, jeśli jesteście miłośnikami mobilnych rozgrywek.

I tu z pomocą przychodzi Xiaomi, z jego zewnętrznym układem chłodzenia aktywnego. Ładnie brzmi? Jeszcze lepiej wygląda i działa. W dużym uproszczeniu, to wentylator, zaopatrzony w specjalny uchwyt, dzięki któremu montujemy go na pleckach smartfona. Klips zaprojektowano w taki sposób, aby możliwie jak najlepiej schładzał urządzenie, a jednocześnie nie przeszkadzał w trzymaniu smartfona. Wprawdzie Xiaomi zaprezentowało to akcesorium przy okazji premiery Mi 10 i Mi 10 Pro, dedykując chłodzenie właśnie tym modelom, to jednak nie ogranicza jego wykorzystania w innych telefonach pod warunkiem, że ich szerokość zawiera się w przedziale 67 – 88 mm.

Wentylator zastosowany w chłodzeniu posiada 5 listków i obraca się z prędkością 6000 RPM. Xiaomi zapewnia, że nie będzie głośno, bo maksymalny poziom hałas to 30 dB. Wentylator jest zasilany z portu USB telefonu (5V 2A), poprzez wbudowane gniazdo USB-C. Jak zapewnia producent, po jego założeniu i uruchomieniu, już po 2 sekundach nastąpi zauważalne obniżenie temperatury smartfona.

Chłodzenie dla smartfonów jest już dostępne w sprzedaży internetowej, w oficjalnej witrynie Xiaomi. Cena urządzenia to około 73 PLN (129 juanów).

Źródło: Xiaomi

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.