Czy tak będzie wyglądał Mi MIX 4?

Czy tak będzie wyglądał Mi MIX 4?

Jak dobrze wiemy, Xiaomi w zeszłym roku nie zaprezentowało następcy Mi MIX 3, dlatego w tym roku planuje debiut dwóch urządzeń z tej serii. Pierwszym jest oczywiście Mi MIX Fold, który już miał premierę. Możemy spodziewać się jednak, że pod koniec tego roku premiery doczeka się drugi, tym razem będzie to Mi MIX 4

Jeśli wierzyć w aktualne przecieki to Mi MIX 4 będzie wyposażony w przednią kamerę umieszczoną pod wyświetlaczem, pierwszą tego typu w telefonach Xiaomi. Oczywiście firma nie będzie jedyną na rynku, która zastosowała to rozwiązanie. Firma ZTE i Vinsmart to dwaj producenci telefonów, którzy zaprezentowali już tę technologię. Liczymy, iż Xiaomi dołączy do nich w tym roku. Autor wpisu wspomniał również o zakrzywionym wyświetlaczu obecnym w tym modelu. Są tacy, którzy lubią ekrany z zakrzywieniem krawędzi, a inni nie. Zdania są podzielone. Jeśli jednak weźmie się pod uwagę serię Mi 11Mi 11 Pro i Mi 11 Ultra, trudno spodziewać się innego rozwiązania.

Czytaj też:  Wersje MIUI i ich numeracja — wszystko w pigułce

Mi MIX 4 powinien być napędzany procesorem Snapdragon 888. Poinformowano również, że jego wyświetlacz będzie miał rozdzielczość QHD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Podobnie jak Mi 11, jego skaner linii papilarnych, wbudowany w wyświetlacz, powinien również posiadać funkcję pomiaru tętna. Chociaż pojemność baterii nie jest oficjalnie znana (mówi się tu o 5000 mAh), telefon na pewno będzie obsługiwał ultraszybkie ładowanie przewodowe i bezprzewodowe.

Na grafice widać, że zastosowanie technologii aparatu umieszczonego pod ekranem i zastosowaniu bardzo cienkich krawędzi daje naprawdę fascynujący i futurystyczny efekt pełnoekranowy.

Czytaj też:  Nowy Xiaomi TV Stick certyfikowany w FCC

Podsumowując, chociaż Xiaomi nie ogłosiło jeszcze prawdziwego następcy Xiaomi Mi MIX 3, ten render Mi MIX 4 wydaje się jednym z najlepszych, jakie widzieliśmy w ostatnich latach. Nie podano informacji kiedy odbędzie się premiera urządzenia. Możemy tylko czekać na dodatkowe szczegóły. Ciekawy jestem, czy Xiaomi będzie w stanie zaoferować naprawdę dobre i przyzwoite działanie aparatu umieszczonego pod wyświetlaczem.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.