MIUI z Androidem 13 na Xiaomi 12 i 12 Pro. Jak się zapisać do testów?

Kacper Skrzypek
1 komentarz(y)

Zespół MIUI Global poinformował, iż poszukuje chętnych do przetestowania nakładki MIUI Global z Androidem 13 dla Xiaomi 12 i 12 Pro. Trzeba jednak spełnić kilka czynników. Jakich?

Przede wszystkim trzeba mieć na swoim telefonie oprogramowanie MIUI Global (oznaczenie MIXM w menu O telefonie – nie może to być wersja Global EEA, czyli z oznaczeniem EUXM). Następnie trzeba się zapisać do testów za pomocą specjalnego formularza, podając w nim m.in. ID swojego konta Xiaomi (będzie ono niezbędne, aby otrzymywać aktualizacje przez OTA). Warto też założyć sobie konto na Telegramie i dołączyć do specjalnej grupy poświęconej testom Androida 13. Jeśli Xiaomi przyzna stosowne uprawnienia, informacja o nowej aktualizacji (gdy zostanie ona wydana) powinna się pojawić w telefonie.

Jak zawsze w takich przypadkach, tak i tutaj trzeba mieć świadomość, że należy się spodziewać wielu bugów wynikających z natury Androida 13 lub samego MIUI, które samo w sobie miewa różnorakie problemy z adaptacją do nowych wersji Androida. Zresztą sama pula testerów jest ograniczona — po 200 osób na każdy model (choć zapewne w niedługim czasie gdzieś pojawią się odnośniki do nowych wersji i każdy będzie mógł je wgrać samemu). Firma ostrzega, że w razie uceglenia telefonu po aktualizacji testerzy sami muszą udać się do lokalnego serwisu w celu naprawienia usterki (co wzbudza we mnie obawy, czy aktualizacja została dostatecznie sprawdzona pod kątem uruchamiania się urządzenia… cóż, zobaczymy po pierwszych zgłoszeniach).

Źródło: Xiaomi Community (link na górze artykułu)

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner