MIUI v5 3.8.16 PL

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
MIUI v5 3.8.16 PL
 • Dodana Kontrola gestami do Ustawień (MI-2 i SGS3 Kamila Z).
 • Uaktualnione tłumaczenie dla ZTE V987 od Marka
 • Dodano nowe urządzenie multilang: LG P970
 • Dodane tapety z Xiaomi Red Rice (MI-2)
 • Dodana klawiatura Google, z gestami i podpowiedziami PL (MI-2)
 • Drobne korekty w tweakach romu MI-2: ulepszone parametry governora Interactive.
 • ROM Kamila Z dla SGS3 jest dostępny na forum: MIUI v5 (JB) PL SGS3
 • Od tej wersji spolszczenia dla portów zostaną zastąpione przez multilang. Więcej informacji: tutaj


Nowości w MIUI v5 3.8.16

 • Możliwość wyłączenia redukcji szumów (Ustawienia > Dźwięk). Opcja dla MI-2. Może polepszyć jakość rozmów u niektórych po wyłączeniu funkcji. Funkcja została dodana do MIUI po naszym zgłoszeniu 3 tygodnie temu :)
 • Wygaszacz ekranu w Galerii
 • Nowe powiadomienia aplikacji
 • Godziny ciszy wreszcie działają dla wszystkich powiadomień: gmail, poczta, Hangouts itp.

Tapety Red Rice:


Info o Viper FX dla MI-2

W MI-2 może być problem z funkcjonowaniem Viper FX. Jest to spowodowane prawdopodobnie podziałem telefonu na dwa systemy i problemem z prawidłową instalacją bibliotek (/system i /system1). Podaję porady co zrobić by Viper działał:

 • Uruchomić Viper FX z Ustawień, zgodzić się na instalację bibliotek, zainstalować nową wersję romu i uruchomić ponownie telefon – powinno działać bez ponownego komunikatu. Jeśli nie to powtórzyć czynność instalacji romu. Prawdopodobnie Viper nie działa na jednym z systemów (pewnie /system1)
 • Można też kombinować ze zgodzeniem się na bibliotekę ale jej nie wybierać i czekać na mały, czarny dymek: „Napotkano błąd…”. Wtedy można przełączyć „Główny przełącznik” i sprawdzić Ustawienia > Pokaż stan – powinien zaskoczyć
 • Może się zdarzyć, że po instalacji romu nie będzie komunikatu w Viper a jedynie mały dymek o błędzie bibliotek – ale wtedy właśnie jest ok i Viper jest ustawiony
 • Upewnić się, że jest wyłączony Tryb kompatybilności w ustawieniach Vipera (Tryb kompatybilności > Normalny)
 • W przypadku problemów można usunąć dane aplikacji Viper FX i ponownie zainstalować rom i biblioteki Viper FX
 • Jeśli po instalacji bibliotek i restarcie urządzenia w menu Viper FX > Pokaż stan będzie napisane Technologia NEON: Tak i Technologia V4A: Nie – to też dobrze. Opcja V4A przejdzie na Tak po włączeniu głównego przełącznika i odtworzeniu muzyki
 • Upewnić się, że wyłączony jest Dźwięk Dolby w Ustawienia > Dźwięk
 • Upewnić się, że jest zaznaczony Viper FX w Efektach muzycznych


Kontrola gestami

Kontrola gestami w MI-2 i SGS3 polega na wykonywaniu gestów w pobliżu czujnika zbliżeniowego telefonu. Tak więc funkcja nie zużywa baterii jak np. włączona przednia kamera. Ale gesty należy wykonywać do pewnej maksymalnej wysokości – czujnik zbliżeniowy ma limit odległości. Aby uruchomić gesty wystarczy w Ustawienia > Kontrola gestami kliknąć na Ustawienia > Uruchom przy starcie jeśli chcemy zawsze używać aplikacji. Można też ręcznie wyłączać i włączać na pierwszym ekranie.
Ważna jest opcja Ukryj ikonę powiadomień gdyż jeśli zdecydujemy się ją włączyć to system MIUI po jakimś czasie może „ubić” aplikację i nie zawsze ona zadziała.
Aplikacja jest testowa także jeśli są problemy z jej działaniem to trudno… :)
Aczkolwiek mi działa dosyć dobrze. Można gestami zmieniać zdjęcia w Galerii, piosenki w Muzyce (też przy wygaszonym ekranie), szybko pokazać zegar na ekranie blokady, odbierać połączenia, wyciszać alarmy lub przewijać strony www w Przeglądarce MIUI i Chrome.

17.08: Dodano rom dla MI-1S
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • TomEU

  Kontrola gestami = po prostu coś GENIALNEGO!!!

  Edit: Acid wiem, że kontrola gestami jest w fazie testów dlatego uprzejmie donoszę. Aplikacja lubi się sama często zamykać i ponownie uruchamiać mimo ukrycia ikony powiadomień. Ani trochę nie narzekam tylko informuje :)

  • No ale właśnie ikona ma nie być ukryta – tzn opcja odznaczona. Jeśli jest ukryj.. to wtedy system czasem zabija apkę. Ikonkę aplikacji na pasku statusu można ukryć z tej nowej funkcji MIUI: przytrzymać palcem dłużej na: Kontrola gestami w pasku powiadomień.

   • TomEU

    Aha czyli źle zrozumiałem. Odznaczyłem tzn. włączyłem ikonkę w powiadomieniach i apka już się nie zamyka. Teraz cały czas kontrola gestami jest aktywna, rewelacja. Ikonka w powiadomieniach w ogóle nie przeszkadza a nawet fajna sprawa :) Acid dziękuje i powiem jedno. GENIALNA RZECZ TA KONTROLA!!!

   • TomEU

    Acid kolejny bug: Dzisiaj poszedłem późno spać coś po 1 w nocy. Telefon miałem naładowany w ~90%. Rano wstaje, jakieś 10 minut temu biorę telefon do ręki a tu zero reakcji. Po prostu nic. Podłączam go pod ładowarkę i też nic. Dopiero kiedy wyciągnąłem baterie i ponownie ją włożyłem telefon się uruchomił. Po zadołowaniu systemu wskaźnik baterii pokazuje że mam ponoć 55%. Podejrzewam, że jest to spowodowane Kontrolą gestami no, bo wcześniej nic takiego mi się nie przydarzyło chyba, że to tylko tak u mnie to pewnie jest jakiś innym powodem spowodowane.

    • Kamil Z

     Jeżeli byłaby to kontrola gestami to widać by ją było w zarządzaniu energią w ustawieniach systemu. Nawet po restarcie telefonu.

    • Tzn kontrola gestami używa trochę baterii co można sprawdzić w menu statystyk baterii ale ona zawsze jest na drugim miejscu i ma po kilkadziesiąt sekund CPU (zależy od tego ile gestów się robi). Ale nie aż tak. Ja tak nie miałem na pewno. Zresztą takie gdybanie jest bez sensu. Zainstaluj BetterBatteryStats albo coś podobnego i monitoruj od czasu do czasu co używa baterii.

     • TomEU

      No właśnie też jestem tego zdania, aby to była kontrola. W statystkach pokazuje, że jedynie 4% baterii zużyła kontrola. Tak tylko zasugerowałem nie abym marudził ;)

 • AmyS

  Pojawiły się 3 błędy na moim MI-2S.
  1. Po uruchomieniu telefonu, czy to po aktualizacji, czy po normalnym restarcie, pojawia się po krótkim czasie komunikat o nieprawidłowym załadowaniu bibliotek. Nie wiem z czego jest to błąd. Po wejściu do Vipera nie pojawia się żaden komunikat a stan jest: Tak, Nie, Prawidłowy, czyli rozumiem że dobry.
  2. Drugi błąd pojawia się po wejściu w Ustawieniach do Nazwy operatora. Momentalnie pojawia się błąd aplikacji Ustawienia. Oto treść błędu:
  android.content.ActivityNotFoundException: No Activity found to handle Intent { act=com.android.settings.CARRIER }
  at android.app.Instrumentation.checkStartActivityResult(Instrumentation.java:1545)
  at android.app.Instrumentation.execStartActivity(Instrumentation.java:1416)
  at android.app.Activity.startActivityForResult(Activity.java:3425)
  at android.app.Activity.startActivityForResult(Activity.java:3386)
  at android.app.Activity.startActivity(Activity.java:3596)
  at android.app.Activity.startActivity(Activity.java:3564)
  at android.preference.PreferenceActivity.onHeaderClick(PreferenceActivity.java:1042)
  at com.android.settings.MiuiSettings.onHeaderClick(MiuiSettings.java:604)
  at com.android.settings.BasePreferenceFragment.onHeaderClick(BasePreferenceFragment.java:71)
  at com.android.settings.BasePreferenceFragment.a(BasePreferenceFragment.java:18)
  at com.android.settings.cf.onItemClick(BasePreferenceFragment.java:87)
  at android.widget.AdapterView.performItemClick(AdapterView.java:298)
  at android.widget.AbsListView.performItemClick(AbsListView.java:1244)
  at android.widget.AbsListView$PerformClick.run(AbsListView.java:3013)
  at android.widget.AbsListView$1.run(AbsListView.java:3718)
  at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java:615)
  at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:92)
  at android.os.Looper.loop(Looper.java:137)
  at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java:4875)
  at java.lang.reflect.Method.invokeNative(Native Method)
  at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:511)
  at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java:804)
  at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java:571)
  at dalvik.system.NativeStart.main(Native Method)

  Mam nadzieję Acid, że wiesz w czym jest problem. Powiem szczerze, nie korzystam z tej opcji, czyli ze zmiany nazwy operatora, ale raczej każdy wolałby działający rom w 100%. Przy poprzednim update’cie sprawdzałem czy działa i działało.
  3. Kolejny raz przy dokonaniu aktualizacji musiałem ponownie zainstalować Kingsoft Office. Po update’cie podczas uruchamiania Office’a pojawia się błąd aktualizacji. Usunięcie i ponowna instalacja pomaga, ale żeby tak robić za każdym razem?

  Nazwa miesiąca w Telefonie została poprawiona tak jak mówiłeś Acid ;) Niestety stolice nadal nie wiedzą do jakich stref czasowych należą.

  • Z tym Viperem to napisałem w poście o tym dymku już wcześniej – i tak to znaczy, że działa.

   Z operatorem to FC to wiem o co chodzi ale nie powinno tego być bo nazwa procesu jest prawidłowa com.android.settings.CARRIER i u mnie działa dobrze. Możesz spróbować usunąć aplikację Nazwa operatora (akurat ta apka jest na /data więc można usunąć). Będziesz miał naturalnie FC w Ustawieniach bo apki nie będzie ale możesz ponownie zainstalować rom i zobaczyć co się stanie.

   • AmyS

    Ponowna instalacja romu nie pomogła. A w /data nie widzę Nazwy operatora. Przejście do 2 systemu spowodowała pojawienie się komunikatu w Viperze o biblioteki, tak jak pisałeś.

    • Nie nie… miałem na myśli apka jest na /data ale tak dokładniej to ona jest w /data/data/com.miui.SpnConfig.
     I ten katalog można skasować w adb lub terminalu przez komendę: su rm -r /data/data/com.miui.SpnConfig.

     Nie wiem.. może następnym razem wrzucę to do /system.. ale apka powinna działać bo to nic szczególnego.

     • AmyS

      Tym sposobem to na pewno jej nie usunę, bo nie wiem jak się to robi. Można to wykonać za pomocą apki Android Terminal Emulator ze sklepu Play? Ale widzę, że nie jestem odosobniony. Guest też ma taki sam problem.

     • Można z tej apki teżi dać prawa root jak zapyta.

     • AmyS

      Po wpisaniu polecenia, które podałeś, Terminal napisał niżej: failed for /data/data/com.miui.SpnConfig, No such file or directory
      Albo faktycznie błędna ścieżka albo nie miałbym tego?

     • Hm.. to ciekawe… A zrób tak:
      wejdż na /data/data czyli w terminalu wpisz: cd /data/data
      I daj komendę „ls” to wylistuje wszystkie aplikacje z tego miejsca. Upewnij się, że nie ma czasem tej apki tam.
      Lub wpisz tak „ls > /storage/sdcard0/ls.txt”
      To zapisze wszystkie aplikacje w pliku ls.txt. Plik będzie w pamięci SD. Wyślij mi ten plik z telefonu na maila.

     • AmyS

      Acid, wysłałem Ci wczoraj Is.txt. Dowiedziałeś się czegoś z tego pliku?

     • Kamil Z

      Tak, z logu wynika, że wcale nie zainstalowała Ci się aplikacja odpowiedzialna ze te podmenu (co jest dziwne), w następny piątek Acid doda ją na partycje systemową, więc na pewno będzie w telefonie. W tym tyg. była na data z racji, że będąc na /system szwankowała.

     • AmyS

      Czyli mam zostawić tak jak jest i poczekać do kolejnego update’u. No chyba że przy kolejnej wersji będzie to samo, to będę musiał znowu pełnego wipe’a i od nowa instalować rom?

     • Kamil Z

      Nie wipe nie będzie potrzebny, w następny piątek nie będzie fc, a na obecny moment jak Acid się zdecyduje to może zrobić paczkę pod recovery z fixem dla osób dotkniętych tym problemem.

     • No.. fixa raczej nie.. bo to by wymagało instalacji z MiRecovery. Bo updater nie pozwala na instalacje małych paczek bo krzyczy że nie ma całego romu.

     • Kamil Z

      Mam podobnie z s3, jak robię ota i wrzucę coś poza plikami *.apk to już telefon nie wstaje i zawsze wrzucam full rom, ale o mi2 nie wiedziałem.

      Kolega wyżej może zainstalować apk od nazwy operatora wyciągnięte z romu ręcznie.

     • AmyS

      Jeśli faktycznie da się ręcznie zainstalować tą aplikację (rozumiem że trzeba ją wyciągnąć z MIUIPolska_aries_3.8.16-jb.zip i normalnie zainstalować) to mogę tak zrobić, ale który plik mam wyciągnąć. Wstępnie szukałem pliku o nazwie „SpnConfig”, ale znalazłem tylko *.png.
      Jeśli chodzi o inne ręczne instalowanie to chyba poczekam jednak do przyszłej wersji z nadzieją, że wszystko będzie działać.

     • Nie nie.. Apka nazywa się SPN.apk i znajduje się w zipie: w /data/media/preinstall_apps. Można ją wyciągnać, wrzucić na telefon i po prostu z managera zainstalować.

     • AmyS

      Jeeeessst!!! Działa :D Acid, normalnie nie wiem jak Ci dziękować. Oczywiście Kamil Z tobie też należą się podziękowania. Jesteście moimi mentorami :D

     • Nie … wipy nie są tu konieczne. Ew. zrób taki trick, że zainstaluj miui spn config z naszej strony co kiedyś wrzuciłem i sprawdź co się stanie… albo utworzy się druga aplikacja albo ten miui spn nadpisze tego z ustawień. Oczywiście nadal będzie FC z uwagi na inną nazwę procesu wykonawczego ale może utworzy się katalog na /data i potem po ponownej instalacji rom będzie ok. Ale to teoria :) Aczkolwiek jak nie chcesz się bawić to olej to i nie wchodzi na razie w Nazwe operatora i tyle.

 • mparus

  Redukcja szumów jest możliwa do włączenia tylko w MI-2 – nie da rady tego uaktywnić w S2? Sprzętowo telefon to wspiera przecież.
  Że nie wspomnę o gestach :)

  • Kamil Z

   Nie ma kodu, kod dla mi-1/2 nie jest upubliczniony.

   • mparus

    :(

  • Tzn tu akurat ta funkcja służy do wyłączenia redukcji szumów… Bo MI-2 ma dwa mikrofony i ten drugi redukuje szumy. Jednak jest on w takim miejscu, że zdarza się, że jest zasłonięty więc pomagało albo zaklejenie otworu taśmą albo właśnie poproszenie MIUI o dorobienie funkcji on/off. Z działającym ale przykrytym mikrofonem w niektórych okolicznościach pogarszało jakość rozmowy.

   • mparus

    Rozumiem, S2 też ma 2 mikrofony i tak naprawdę nie wiem czy domyślnie miui korzysta z redukcji czy olewa ten drugi – w stockowym romie w ktorejś tam wersji był przełącznik on/off, później domyślnie zrobili on – ale podobo było to zależne od brandingu/operatora telefonu. Testy jakoś słabo mi wychodzą, czy działa redukcja czy nie. Stąd moje pytanie.

 • mparus

  W s2 nie działa w stock settings smart stay zdaje się. W paczce minimal gapps brakuje apki odpowiedzialnej za feedback do googla – po wejsciu w statystyki baterii, wybraniu dowolnej aplikacji i naciśnieciu raport wywala FC. Nie działa wyłączenie całkowite klawiszy w stock settings – po zablokowaniu telefonu i odblokowaniu – podświetla po staremu. To u mnie tak tylko?

  • mparus

   I wejście w kalibrację czujnika położenia w stock settings też zwraca FC

 • Janek

  Na S2 miewałem ostatnio czasami problem, że jak ktoś dzwonił, to mimo, że mam zablokowaną rotację, ekran się obracał i żeby odebrać telefon musiałem najpierw odblokować, wyjść z aparatu i wtedy pokazywał mi się ekran odbierania rozmowy… Komuś też się podobna sytuacja przytrafiła?

  • mparus

   mi nie

 • rawyolks

  Dziękuję Ci Acid za V987!

 • Guest

  Zmiana nazwy operatora wyrzuca FC.

  • Sl4v3Q

   U mnie to samo w O2

   android.content.ActivityNotFoundException: No Activity found to handle Intent { act=com.android.settings.CARRIER }
   at android.app.Instrumentation.checkStartActivityResult(Instrumentation.java:1545)
   at android.app.Instrumentation.execStartActivity(Instrumentation.java:1416)
   at android.app.Activity.startActivityForResult(Activity.java:3425)
   at android.app.Activity.startActivityForResult(Activity.java:3386)
   at android.app.Activity.startActivity(Activity.java:3596)
   at android.app.Activity.startActivity(Activity.java:3564)
   at android.preference.PreferenceActivity.onHeaderClick(PreferenceActivity.java:1042)
   at com.android.settings.MiuiSettings.onHeaderClick(MiuiSettings.java:604)
   at com.android.settings.BasePreferenceFragment.onHeaderClick(BasePreferenceFragment.java:71)
   at com.android.settings.BasePreferenceFragment.a(BasePreferenceFragment.java:18)
   at com.android.settings.cf.onItemClick(BasePreferenceFragment.java:87)
   at android.widget.AdapterView.performItemClick(AdapterView.java:298)
   at android.widget.AbsListView.performItemClick(AbsListView.java:1244)
   at android.widget.AbsListView$PerformClick.run(AbsListView.java:3013)
   at android.widget.AbsListView$1.run(AbsListView.java:3718)
   at android.os.Handler.handleCallback(Handler.java:615)
   at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:92)
   at android.os.Looper.loop(Looper.java:137)
   at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java:4875)
   at java.lang.reflect.Method.invokeNative(Native Method)
   at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:511)
   at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java:804)
   at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java:571)
   at dalvik.system.NativeStart.main(Native Method)

 • Nowak

  Dobra, z tymi gestami fajna zabawa, tylko czy ktoś je zna :)
  To znaczy jak „pajacować” ręką przed telefonem aby to miało ręce i nogi?

  Z góry dziękuję komukolwiek za odpowiedź.

  • AmyS

   Też mnie to właśnie zastanawia. Dużo ludzi się napaliło na to, ale nikt nie podał szczegółów jak się to robi. Jedynie co mi się udało to to, że po zakryciu czujnika uruchamiał mi się aparat :D

  • Lol myślałem że to dosyć oczywiste :)
   Aplikacja działa na czujnik zbliżeniowy który masz w pobliżu loga MI (z prawej strony gdzie są dwa oczka).
   I nie ważne w zasadzie jaki gest zrobisz, byle by „śmignąć” przed czujnikiem – to jak wysoko to już sam dojdziesz.
   Ogólnie są 3 gesty: podjedyncze śmignięcie, podwójne (trzeba w odpowiednim tempie) i dłuższe zakrycie czujnika.
   Można tak ustawić, że zatrzymasz rękę w pobliżu czujnika i np. wyjdzie na pulpit.

   • Nowak

    Powiem tak…. Wszystko co napisałeś odkryłem już na początku. Miałem po prostu wrażenie, że tylko jakąś część tego poznałem, ale jak widać nie :-)
    W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedź ;-)

 • jarekgrfw

  „Dodano nowe urządzenie multilang: LG P970”
  ale gdzie jest download dla P970???

  • Dodano w sensie do bazy. A będzie z innymi portami :) Czyli w sobotę.

   • jarekgrfw

    Już się nie mogę doczekać ;-)

 • checkmate

  Acid powiedz jak bo mi nie wychodzi :D „Można gestami zmieniać zdjęcia w Galerii, piosenki w Muzyce (też przy wygaszonym ekranie), szybko pokazać zegar na ekranie blokady”

  Jak szybko pokazać zegar na ekranie blokady?

  • No normalnie, jest taka opcja. Jak zaznaczysz Pokaż ekran blokady to ogólnie gestem zapalisz ekran (ale nie odblokujesz), lub jak dołożysz opcję Pokaż podgląd to zamiast ekranu MIUI pojawi się taki prosty ekran z godziną, datą, stanem baterii i nieprzeczytanych wiadomości. Trzeba pamiętać aby po zaznaczeniu funkcji dać wstecz na główny ekran, wtedy pojawi się komunikat o aktywnej usłudze i dopiero wtedy to działa.

   • AmyS

    Przysiadłem trochę do tej Kontroli gestami. Zakrycie czujnika i uruchomienie np. aparatu – działa. Gesty pojedyncze i podwójne również działają, np. w odtwarzaczu. Ale za Chiny nie chce się wyświetlać locker lub podgląd. Tylko raz udało mi się wyświetlić locker. Prawdopodobnie coś źle robię, ale nie wiem co ;)

    • No mi za każdym razem dobrze działa. Upewnij się, że masz wyłączone Przypadkowe użycie w Ustawienia > Wyświetlacz (bo to tez używa czujnika i może miec konflikt). Natomiast w gestach upewnij się, że masz wyłączoną opcję „Wyłącz gdy uśpiony”.

     • AmyS

      Wystarczyło wyłączyć opcję „Wyłącz gdy uśpiony”. Dzięki Acid, teraz działa :D

     • checkmate

      Wszystko jasne, miałem włączone „przypadkowe użycie”, dzięki Acid :)

      Na kilkadziesiąt prób szybkich machnięź nad czujnikiem „Stan telefonu” ładował się od 0,5 sek do ok. 5, jak dacie radę zredukować te opóźnienie będzie super :)

 • PitR

  Czy można coś szerzej nt M-1S, czy aktualizacje na ten model będą się jeszcze pojawiać?

  • Będą jak mi się uda przywrócić go do życia. Twój MI-1 został skrzywdzony MIUI v5 bo nie powinien dostać tego systemu.
   Ma bardzo małą ilość pamięci systemowej i po dołożeniu języka ta ilość dramatycznie spada i jeśli napisałem 210,5MB to znaczy, że telefon wpadnie w bootloopa jak zainstalujesz.

  • ok dodałem rom. Powinien się bootować.

   • PitR

    Potwierdzam, że wszystko działa jak trzeba.
    Dzięki !

 • ruski

  Acid, masz już ten red rice od xiaomi? Co z tą siecią 3g, działa?

  • Lol.. nie mam jeszcze. Jak będę miał to się dowiesz.

 • Jehoszua

  Czy ktoś z was korzysta z MIUI na HTC ONE? Proszę o opinie bo nie wiem czy warto zainstalować. Chociaż bardzo bym chciał. Miałem na ONE X i chodził świetnie. Wiem, że HTC ONE jest nowym telefonem i MIUI może być jeszcze pod niego nie dopracowane. Dlatego mam dylemat. Czy system jest stabilny i działa dobrze? Dzięki za odpowiedź :)

  • Arek P

   Dołączam się do pytania ;)

 • Dany Gee

  Witam!

  1.Czy to normalne, że pomimo zaznaczonej opcji we właściwościach launcher’a „Keep in memory” przy czyszczeniu „Recent apps” i tak przeładowuje launcher? Wcześniej ta opcja działała jak należy (czyli czyściło RAM bez przeładowania launcher’a). [LT18i]

  2.Czy możliwe jest ustawienie w MIUI by nie logowało wogóle recent apps? (zdaje się, że zaoszczędziło by to trochę RAMu w LT18i).

  • Kamil Z

   W ustawieniach deweloperskich jest limit aplikacji w tle, ustaw na brak, dodatkowo możesz ustawić by po wyjściu z każdej aplikacji była ona zatrzymywana przez system w tych sam tych ustawieniach.

 • rawyolks

  W V987 zgłoszono mi 2 błędy:

  1. Zamiast nazw operatorów są liczby np. 26002 26017.

  2. Dialer po naciśnięciu którejkolwiek cyfry wraca do home’a.

  • Mirek

   Potwierdzam, tak dokładnie si e dzieje, w zasadzie nie wyłącza się gdy wybrać numer z kontaktów lub gdy nacisnąć # lub * ale przy jakiejkolwiek cyfrze wywala dialer do Home’a

  • Mirek

   Jeśli chodzi o pkt 1 to ja np., mam karty Plus (Sim1) i T-Mobile (Sim2) i przy Plusie nazwa jest cały czas, natomiast okresowo znika T-Mobile a w jego miejsce wskakuje 26002. Po restarcie wszystkie nazwy pojawiają się prawidłowo.

 • Fyme

  W HD2 zamiast sieci PLUS w nazwie operatora jest go mobile

  • Cóż. Multilang nie jest tak dobry jak spolszczenie :)

   • Fyme

    Po restarcie jest już ok :)

 • Rah

  Co z „trzeszczeniem” na Galaxy S3 podczas gdy włączone jest 3G w Play i rozmawiamy? Mieszkam w miejscu gdzie zasięg jest słaby i telefon loguje się tam gdzie mu się chce, nie chce go ręcznie ograniczać do 1 sieci. Czy twórcy znają problem i pracują nad jego rozwiązaniem?

  • Nie pracują bo to wina softu samsunga i jego technologii HD Voice, która tak właśnie robi.

   • Rah

    Rozumiem…a dlaczego problem nie występuje na stockowym romie?

 • Andzej

  Kiedy mam ustawiony ręczny wybór jasności ekranu, to ten suwaczek działa lekko za połowę i w dalej jasność pozostaje już taka sama. Wcześniej już to widziałem, ale jakoś zapomniałem. Jeśli tam w połowie jest już jasność maksymalna to może da się jakoś rozciągnąć regulację jasności na cały pasek, żeby ta duża część nie była bez sensu, no chyba że się da większą jasność wyciągnąć z ekranu to też bym nie pogardził. Bo w dużym słońcu bywa ciężko.
  Telefon MI2S

  • Na moim MI-2 jest dobrze. Jak przesuwam sobie szybko suwaczek między ok 60-90% to wciąż widać zmiany jasności.

   • Andzej

    A u mnie nie i nie wiem czemu. Kiedy jest włączona automatyczna jasność to faktycznie cała długość działa, ale przy ręcznym ustawieniu już tak jak pisałem wyżej. Nie wiem co mogłem nabroić, ja w sumie nic nie ruszałem, a taka sytuacja już się utrzymuje u mnie wręcz od początku. Skoro u wszystkich działa, to może to być wina sprzętu?

    • Andzej

     Doszedłem czemu tak się dzieje.

     Po prostu miałem ustawiony tryb oszczędny i wtedy jasność faktycznie jest blokowana w okolicach 60%. Ale jak już daję tryb normalny lub oszczędny, jasność działa jak należy.

  • roger

   Na moim Mi2S suwaczek :) działa od początku do końca.Podczas przesuwania widać zmiany przez całą jego dróżkę.

   • Nowak

    Potwierdzam na Mi-2S :)

 • roger

  Po wgraniu romka:3.8.9 wykopało mi ikonkę Viper’a.(a taka fajna była :))Ponadto ,gdy go uruchamiam z ustawień to pisze mi że nie mam uprawnień roota a są włączone.No i ostatnia sprawa.Od romów:3.8…. Mi2S nieśmiga już jak kiedyś (obserwuję to na „Temple Run2”) tylko jak jakiś z przeproszeniem alcatel :)nie działa też „nazwa operatora”jakaś rada?.pozdro dla wszystkich.

  • Na pewno 3.8.9?

   • roger

    sorki.to był 3.8.2. pierwszy z serii 8 .

    • Nie.. moje pytanie jest o to czemu 3.8.9 skoro tu jest 3.8.16…

     • roger

      bo nadal jej nie mam.również teraz po 3.8.16. sorki mykam do tyrki teraz:)

     • Ale czego nie masz? Ikonki? Tak ma być. Viper jest w ustawieniach.

     • roger

      Jeśli ma nie być to OK.W ustawieniach jest.I działa ,przynajmniej na głośniku.Ustawieniami się nie bawiłem bo nie mam odpowiedich nauszników.Może wiesz Acid,gdzie można nabyć Xiaomi Piston Headset?
      Ale wracając do telefonu to ten sprzęt nie ma prawa ciąć się na jakiejś gierce choćby z Iphone’a przerobionej.I nie przycinał na początku.Szło płynnie jak Odra nasza:) .Jednak w miarę przybywania ROMów zaczęło utykać nieco.Nie żeby tam przeszkadzało zaraz,ale być nie powinno prawda?Więc co mam teraz zrobić? Wyrzucić te wszystkie ROMy i zostawić jednogo najlepszego?(Boże,nie zrozumcie tego żle :))Wrzuć Acid jakąś poradkę w chwili wolnej.

     • AmyS

      Xiaomi Piston Headset w pewnym źródle kupisz tylko i wyłącznie na ibuygou http://www.ibuygou.com/p-xiaomi_brand_new_earphone_plunger_music_partner-5122-usd.html

     • roger

      Tenx Amy,Ze też tam nie zajrzałem:).Czy testował już je ktoś?

     • Mi działa szybko bez problemów. Nie bardzo rozumiem co znaczy „W miarę przybywania romów”… I „wyrzucić wszystkie romy?” Tzn masz je cały czas w telefonie? Lepiej tak nie skakać tylko wgrywać zawsze nowsze wersje.

     • roger

      Robię jak mówisz.Z tym” przybywaniem” to taka przenośnia trochę:).Oczywiście że nie trzymam wszystkich w słuchawce tylko najnowszy.Codziło mi o to że im nowszy rom tym telefon gorzej chodzi.Nie że to rzuca się w oczy ale ja to wyczuwam m.inn. po tych przycinkach właśnie.Być może to wina także tego że i softu przybywa?nie mam pojęcia.Nie jest oczywiście w żadnym przypadku źle.To nadal najlepsza słuchawka jaką się bawiłem i tylko „trójka”będzie ją w stanie przebić.Dziś na próbę zarzuciłem jeszcze Galaxy on Fire2HD i muszę przyznać że w najwyższych ustawieniach chodzi całkiem miło:).Ale dosyć już o tym.Wiem że któryś z najbliższych romów wszystko naprawi i będzie gicio.Została jeszcze tylko jedna sprawa,do której”muszę”się przyczepić.:).Chodzi o kontrolę gestami.Wiem że jest w nowszych TV itd.A że lubię proste pytania wię je zadam: po co mi to w telefonie? pozdrówko dla wszystkich fanów MIUI .

     • Po co kontrola gestami? Nie wiem.. pewnie po to by używać albo się pobawić. Myślę, że w tym wątku już dużo napisałem o tym. Przeczytaj a dowiesz się co to kontrola gestami i jak ustawić. I nie jest to tak jak w TV bo tam masz kamerę a tu czujnik zbliżeniowy.

     • roger

      Oczywiście że przeczytałem i stestowałem natychmiast.Wszystko co piszesz to prawda.Ale ja tam wolę dotknąć :).Jednak w samei idei jest coś.Pomyślę o tym.

     • Wiesz to opcja. Możesz wyłączyć w razie czego…

     • roger

      Jasna sprawa.Nasze zabawki mają nam radość dawać a nie zmuszać do czegoś:)Boję się myśleć co w trójce będzie.Boję się że mi odwali podobnie jak z dwójką :).Nie wiesz czy ktoś testował Pistony?