MIUI Android 4.4 dla MI3 wkrótce!

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
MIUI Android 4.4 dla MI3 wkrótce!

Użytkownicy MI3 WCDMA nie musieli czekać długo, ponieważ Xiaomi w końcu zaktualizuje MIUI dla swoich urządzeń do wersji Android 4.4. Pierwszym telefonem z tą bazą będzie właśnie MI3.

MI3kk

Na forum en.miui.com aktualnie trwa nabór na 50 beta testerów nowego MIUI na Kitkacie, które będzie testowane przez MIUI Beta Team już w ten piątek. Prawdopodobnie od przyszłego tygodnia jeśli rom pojawi się w oficjalnym kanale Beta będziemy mogli powiedzieć coś więcej i zacząć dostosowanie tłumaczenia.

Warto jednak zwrócić uwagę, iż MIUI przeprowadza aktualizację samej bazy, a nie generacji MIUI.
Po zrzucie ekranu widać, że MI3 wciąż będzie posiadać MIUI v5 – podobnie jak Nexus 5.
Baza zostanie zaktualizowana do Android 4.4.2 KVT49L.

Takie posunięcie wciąż daje nam przypuszczenia, że MIUI v6 jest obecnie zarezerwowane dla tabletów albo jeśli telefony będą już miały 4.4 wtedy zaktualizowany zostanie także interfejs do v6.

Odpowiadając na pytania: na razie nie ma słowa o Xiaomi MI2.
Aczkolwiek po zdaniu:
The first Xiaomi device to get Android 4.4 based MIUI will be Mi3 WCDMA & CDMA
można przypuszczać, że następnym będzie właśnie MI2.

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • insane

  Najwyższy czas – oby cierpliwość została wynagrodzona :) Swoją drogą ciekawi mnie ART/DALVIK bo w przypadku Nexus 4 miałem spore różnice wydajności, a czas pracy baterii był prawie dwukrotnie dłuższy. Ze względów też innego sposobu interpretacji poleceń przykładowo instalacja programów jest minimalnie dłuższa.. no nic zobaczymy jak to będzie na Mi3W. Pozdrawiam serdecznie

  • Nie będzie ART. MIUI usunęło funkcję z MIUI v6. I w sumie dobrze. Stawiają na stabilność a ART jest eksperymentalną funkcją Google.

   • insane

    Eksperymentalną jest – zgodzę się.. aczkolwiek o wiele lepiej działa niż DALVIK. Mam nadzieję, że w przyszłości już tylko dopracują ART i wprowadzą go zamiast DALVIKA na stałe.Z drugiej strony ciekawi mnie jak będzie działać MIUI v6 i na Android v4.4(.2). Bo z tego co jest teraz nie jestem do końca zachwycony działaniem oraz płynnością.. Poczekamy – zobaczymy

    • Płynność v6 jest znacznie wyższa niż na v5.
     Mam na MI3 aktualnie 4.4 i płynność taka sama jak na 4.3 czyli sporadycznie mikrolagi w ustawieniach czy kontaktach.
     Natomiast na Nexusie 7 z v6 lagów nie ma.

     Co potwierdza, błędne myślenie większości ludzi że 4.4 polepszy wydajność. Nieprawda. Wszystko zależy od tego jak zoptymalizowana jest nakładka graficzna. A MIUI v5 nie jest dobrze zoptymalizowany.

     • insane

      Czyli lagi dalej są. Na Nexusach zawsze hula bo Google sobie optymalizuje, a reszta producentów ma to głęboko gdzieś.. Sam miałem Nexus 4 i zmieniłem dla Mi3W z ciekawości ale gdyby nie bateria, aparat, pamięć i parę innych rzeczy z powrotem wrócił bym się do Nexusa…Czy potwierdza błędne myślenie ? Zależy właśnie od tego co napisałeś – optymalizacji systemu i nakładek.. Mam nadzieję, że porządniej będzie zoptymalizowany pod Mi3W jak już wyjdzie z fazy beta testów do wersji finalnej.

     • Nie no bez przesady. Ja bym w życiu nie zamienił MI3 na N4. To, że MI3 ma w dwóch miejscach małe lagi (Ustawienia i kontakty) to nie powód bym tracił na: wydajności, wielkości, ekranie (znacznie lepszym od N4), baterii!, aparacie, MIUI etc….

     • insane

      Tak o tym piszę.. błędy i lagi są też w paru innych miejscach jak np. status baterii w „Panelu sterowania”. Tak, 1sze co rzuca się w oczy to ekran.. robi wrażenie zwłaszcza opcja za pomocą rękawiczek. Wiesz wielu ludziom zależy na wydajności ponad technologię, dlatego też dużo ludzi dalej wybiera np. Apple lub właśnie Nexusy.. Ja osobiście praktycznie co rok wymieniam telefony z powodów zawodowych. O tej chińskiej firmie czytałem od roku także decyzja była przemyślana i też aktualnie bym go nie zamienił na nic innego, a przechodziłem już wszystkie topowe modele innych producentów. Wierzę, że mając Hugo Barra w zespole dopracują w końcu to co trzeba i mam nadzieję zostanę przy tym sprzęcie dłużej niż przy innych.. P.S. Te błędy co przesłałem oglądałeś?

 • Jarek59

  Nie wiem czy się bać czy cieszyć. Android 4.4.x niesie ze sobą poważne ograniczenia przede wszystkim dotyczące zapisu na karcie SD oraz blokowania niechcianych SMS-ów. Co prawda Mi3 karty SD nie ma ale OTG i owszem. Poważne zadanie dla programistów a dla użytkowników być może konieczny root.

  • Chyba nie wiesz o czym piszesz. Nic z OTG się nie zmieni, smsy też bo jest firewall MIUI, a root? To nawet nie wiem jak odpowiedzieć. Przecież root jest w MIUI i on zupełnie nie jest związany z bazą androida, ponieważ jest to aplikacja MIUI.

   • Jarek59

    Cieszę się, że tak uważasz. Z MIUI doświadczeń faktycznie nie mam wiele ale z Androidem 4.4.x tak.Pisałem to na podstawie doświadczeń z Z1 Compact gdzie na karcie SD można ustawić jedynie zapis fotek z aparatu, antywirusy nie blokują sms-ów (tylko połączenia) a jedynym menedżerem plików potrafiącym zapisywać na karcie SD jest ten wbudowany przez producenta (oczywiście mało użyteczny). Można te problemy ominąć poprzez root i różne sd-fixy. Z ciekawością czekam zatem na Android 4.4 z MIUI i wierzę (choć ciut się boję), że wszystko zagra jak należy. Faktycznie pisząc wcześniej o roocie miałem cos innego na myśli no i głupio wyszło :(

    • Z1? To co opisujesz to nie kitkat tylko Sony i jego soft. Owszem aktualizacja Z1 do 4.4 to przyniosła ale to nie znaczy, że na każdym kk tak jest.

 • Spaceboy

  Ktoś może mi powiedzieć co ta aktualizacja oznacza? Obecny MIUI na Mi2S ma wszystko czego potrzebuję i nie wiem czego chcieć więcej – czy 4.4 ma jakiegoś killer-ficzera na którego warto czekać?

  • insane

   Jeśli zmiany będą podobne jak w Nexusach od Google to warto. Najważniejsze to szybkość działania, mniejsze zapotrzebowanie na pamięć, dłuższa praca na baterii, ART..

   • Spaceboy

    Dzięki!

 • matnowy

  SZYBCIEJ SZYBCIEJ !!!!! DLA MI2 !! chce przetestować to – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera :)

  • Jak przetestować to czemu nie wgrasz sobie sam Kitkata do MI2?
   Sam tak mam.

 • Arek

  jakaś szansa że wyjdzie na Redmi?

  • Minimalna. Redmi to budżetowy telefon być może nie dostanie w ogóle aktualizacji bazy. Jeśli już to jako ostatni czyli za pół roku.

 • AdamK

  Acid, skąd Ty jesteś, jest szansa podjechać zobaczyć to Mi3 na żywo? trochę podróżuję po PL i może bym wpadł zobaczyć:)

 • NORAD31

  W jakiej walucie najkorzystniej byłoby teraz kupić Xiaomi MI3 64GB w znanym nam sklepie, ma ktoś jakieś info kto ostatnio kupił?