MIUI 12.5 Enhanced Global już niebawem. Wkrótce także MIUI z Androidem 12

MIUI 12.5 Enhanced Global już niebawem. Wkrótce także MIUI z Androidem 12

Dziś za pośrednictwem Mi Community Xiaomi poinformowało o terminie udostępnienia aktualizacji dla wybranych urządzeń do bardziej zoptymalizowanej wersji nakładki MIUI 12.5 Enhanced. Jest to aktualizacja, która ma skupić się na optymalizacji systemu oraz mniejszym zużyciu energii.

Informacje na temat tej wersji oprogramowania Xiaomi ujawniło w dniu premiery Mi MIX 4. Jak się domyślacie, w pierwszej kolejności aktualizacja ta trafiła na region chiński. Co tak naprawdę ona wnosi?

Firma zapowiada ponad 150 zmian, które docelowo powinny usprawnić działanie oprogramowania i wydłużyć cykl “życia” urządzeń. Nacisk położony jest na płynność i stabilność działania systemu. W MIUI 12.5 Enhanced zaimplementowano algorytmy, które mają zmniejszyć także obciążenie procesora, tym samym zmniejszając zużycie energii.

Jedną z wad, którą zgłaszali użytkownicy, jest spowalnianie systemu po dłuższym czasie jego używania. Tu producent zapewnia, iż problem ten został rozwiązany. Xiaomi chwali się też precyzyjnym zarządzaniem pamięcią, dzięki czemu wykorzystanie pamięci RAM ma być bardziej efektywne. Nowe algorytmy dynamicznie przydzielają zasoby systemowe na podstawie scenariuszy użytkowania, co ma zapewnić płynne działanie urządzeń.

Przejdźmy teraz do harmonogramu udostępnienia tej aktualizacji. Pierwsza partia urządzeń otrzyma tę aktualizację w czwartym kwartale tego roku. Do pierwszej tury Xiaomi przewidziało niżej wymienione modele:

  • Mi 11
  • Mi 11 Ultra
  • Mi 11i
  • Mi 11X Pro
  • Mi 11X
  • Mi 10T Pro
  • Mi 10T
  • Mi 10 Pro
  • Mi 10
Czytaj też:  MIUI 21.9.15

W późniejszym czasie lista zostanie rozszerzona o kolejne modele.

Ponadto dziś pojawiła się pierwsza aktualizacja chińskiego ROM-u dla Xiaomi Mi 11 bazująca na Androidzie 12. Oznaczona jest ona numerem 21.8.27. W niedalekiej przyszłości powinna się pojawić kompilacja oparta na Androidzie 12 od xiaomi.eu — obecnie jednak nie jesteśmy w stanie podać choćby przybliżonej daty. Xiaomi nie ujawnia, kiedy Android 12 trafi na urządzenia w wersji globalnej. Zakładając, iż od października rozpocznie się aktualizacja pierwszej tury urządzeń do bardziej zoptymalizowanej wersji nakładki 12.5 można przypuszczać, że nowa wersja Androida na flagowych urządzeniach pojawi się dopiero w przyszłym roku bądź pod koniec obecnego.

Źródło: Mi Community, informacja własna

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.