Mi 10/Pro wycofane z czeskiej dystrybucji. Polska następna? [aktualizacja]

Mi 10/Pro wycofane z czeskiej dystrybucji. Polska następna? [aktualizacja]

Aktualizacja 17.06.2020, 10:40: Polski oddział Xiaomi w odpowiedzi na zapytanie portalu gsmmaniak w tej sprawie, która została przekazana również nam, poinformował, że “nie komentuje założeń i spekulacji dotyczących planów związanych z naszymi produktami”, lecz nie potwierdził tego, że seria Mi 10 miałaby zniknąć także z naszego kraju. Przynajmniej na ten moment modele można więc normalnie zakupić w polskiej dystrybucji.

Niepokojące wieści w kwestii oficjalnej dostępności flagowców Xiaomi, modeli Mi 10 i Mi 10 Pro, dobiegają znad naszej południowej granicy. Przedstawiciele marki poinformowali bowiem czeskie portale technologiczne o tym, że właśnie te smartfony znikną z oficjalnej czeskiej dystrybucji.

Jak donosi portal Smartmania.cz, dziś czeskie przedstawicielstwo Xiaomi rozesłało komunikat dotyczący zakończenia sprzedaży Mi 10 i Mi 10 Pro na tamtejszym rynku. Oto jego treść:

Ze względu na ponadstandardowy popyt na modele Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro w ich rodzinnych Chinach, które spotkały się z nadzwyczajnie pozytywnymi opiniami zarówno od profesjonalnych mediów, jak i zwykłych użytkowników, zarząd Xiaomi postanowił kontynuować sprzedaż tych dwóch produktów tylko na rynek krajowy (tj. chiński – przyp. red.)
To ograniczenie nie dotyczy jednak produktu Mi 10 Lite, który jest i będzie dostępny na rynku czeskim.

Jeśli chodzi o smartfony Mi 10 i Mi 10 Pro, które nie będą sprzedawane w Czechach w przyszłości, chcielibyśmy podkreślić, że oba te modele będą miały pełne wsparcie serwisowe teraz i w przyszłości i będą w pełni funkcjonalne. 
Modele Mi 10 i Mi 10 Pro stają się w ten sposób „limitowaną edycją”, którą nadal można kupić od wybranych partnerów biznesowych.

Kateřina Czyžová, project manager oraz PR Manager Witty Trade, oficjalnego czeskiego dystrybutora Xiaomi (tekst za Smartmania.cz z niewielkimi korektami).

Powyższe oświadczenie wskazuje więc, że Xiaomi postanowiło wycofać serię Mi 10 (poza Mi 10 Lite) z globalnego rynku. Trudno się temu dziwić – cena tych telefonów, która zaczyna się w granicach 3500 złotych, dla wielu użytkowników jest po prostu zaporowa i powoduje brak popytu na te urządzenia. Czy na pewno w Chinach jest aż takie zainteresowanie serią Mi 10, aby zabrakło modeli na rynki globalne – nie wiemy. Myślę jednak, że być może niedługo okaże się, że podobne stanowisko zobaczymy również w kontekście oficjalnej polskiej dystrybucji…

Czytaj też:  Znamy wygląd Xiaomi 11 Lite 5G NE

źródło: Smartmania.cz (link w artykule)

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
30 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz.