Lei Jun nie kieruje już niektórymi spółkami Xiaomi. Chce rozwijać branżę samochodową

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Według informacji chińskich mediów Lei Jun, który jest twarzą Xiaomi od początku istnienia tej firmy, zrezygnował z kierowania spółką Xiaomi Electronics wchodzącą w skład korporacji.

Wygląda na to, że obecnie uwaga CEO Xiaomi skupiona będzie przede wszystkim na produkcji samochodów elektrycznych marki, o czym głośno zrobiło się w zeszłym roku. Informowaliśmy Was o tym choćby w tym artykule. Jest to normalna i zaplanowana zmiana w kierownictwie Xiaomi. Lei Jun nadal pozostaje dyrektorem generalnym marki Xiaomi — wycofuje się on tylko z kierowania jednym z wielu podmiotów tej marki, jakim jest Xiaomi Electronics. Podobnie było zresztą w przypadku innych firm wchodzących w obszar zainteresowania grupy.

Przedstawiciel działu PR spółki, Wang Hua, pisał w swoim poście na Weibo, iż Lei Jun od dawna już informował, że jego głównym celem jest wejście na rynek aut elektrycznych i w tym kierunku będzie koncentrował kapitał oraz poszukiwał będzie ludzi. Aby osiągnąć sukces, rezygnuje on z tych działań, których nie uważa za niezbędne w obecnej chwili, pozostając oczywiście prezesem całej firmy.

Xiaomi staje się pomału firmą wkraczającą niemalże na każdy możliwy rynek. Ciekawe, jakie to inne pomysły kryją się jeszcze w głowie jej założyciela i jak daleko marka ta może się posunąć…

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner