Lei Jun nie kieruje już niektórymi spółkami Xiaomi. Chce rozwijać branżę samochodową

Lei Jun nie kieruje już niektórymi spółkami Xiaomi. Chce rozwijać branżę samochodową

Według informacji chińskich mediów Lei Jun, który jest twarzą Xiaomi od początku istnienia tej firmy, zrezygnował z kierowania spółką Xiaomi Electronics wchodzącą w skład korporacji.

Wygląda na to, że obecnie uwaga CEO Xiaomi skupiona będzie przede wszystkim na produkcji samochodów elektrycznych marki, o czym głośno zrobiło się w zeszłym roku. Informowaliśmy Was o tym choćby w tym artykule. Jest to normalna i zaplanowana zmiana w kierownictwie Xiaomi. Lei Jun nadal pozostaje dyrektorem generalnym marki Xiaomi — wycofuje się on tylko z kierowania jednym z wielu podmiotów tej marki, jakim jest Xiaomi Electronics. Podobnie było zresztą w przypadku innych firm wchodzących w obszar zainteresowania grupy.

Przedstawiciel działu PR spółki, Wang Hua, pisał w swoim poście na Weibo, iż Lei Jun od dawna już informował, że jego głównym celem jest wejście na rynek aut elektrycznych i w tym kierunku będzie koncentrował kapitał oraz poszukiwał będzie ludzi. Aby osiągnąć sukces, rezygnuje on z tych działań, których nie uważa za niezbędne w obecnej chwili, pozostając oczywiście prezesem całej firmy.

Czytaj też:
Przed premierą Xiaomi 12S: Lei Jun odpowiada na pytania

Xiaomi staje się pomału firmą wkraczającą niemalże na każdy możliwy rynek. Ciekawe, jakie to inne pomysły kryją się jeszcze w głowie jej założyciela i jak daleko marka ta może się posunąć…

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie