Ładowanie zwrotne – w którymś z nowych urządzeń?

Ładowanie zwrotne – w którymś z nowych urządzeń?

Codziennie śledzę zmiany w tłumaczeniu MIUI China oraz Global – zarówno tych w wersji alpha, jak i tych w wersji beta, w poszukiwaniu nowych rzeczy, które trzeba będzie dodać do tłumaczenia (czy to Globala właśnie, czy też miuipolska). Czasem takie sprawdzanie ujawnia wiele ciekawych funkcji, które mogą się pojawić w niedalekiej przyszłości w buildach czy to bety, czy to wersji stabilnych. Dziś do tłumaczenia Globala trafiło kilka kwestii związanych z czymś dla Xiaomi nowym, a co mogliśmy zaobserwować m.in. w flagowych Huaweiach – czyli ładowaniem zwrotnym. W skrócie – telefon może ładować inne urządzenia bezprzewodowo, po prostu przykładając do nich swoją obudowę (oczywiście te urządzenia muszą wspierać ładowanie bezprzewodowe).

Co konkretnie dodano? Zobaczcie poniżej (tłumaczenie moje – jeśli się nie zmieni, będzie także w ROM-ach Global):

  <string name="wireless_button">Ładuj inne urządzenia bezprzewodowo</string>
  <string name="wireless_charging_settings">Ładuj inne urządzenia bezprzewodowo</string>
  <string name="wireless_closed">Wył.</string>
  <string name="wireless_opened">Wł.</string>
  <string name="wireless_tip">"Użyj swojego telefonu, aby naładować inne urządzenia bezprzewodowo.


Ta funkcja zostanie wyłączona automatycznie, jeśli ładowanie nie rozpocznie się w ciągu 90 sekund."</string>

Póki co można jedynie spekulować, które z nowych telefonów firmy otrzymają tę funkcję i jak będzie to działać w praktyce. Być może szczęśliwcem będzie Mi Mix 4? Kto wie… Jakie są Wasze opinie?

Przeczytaj także:  Soocas ET2 - maszynka do golenia Xiaomi

źródło: własne

Z Xiaomi i MIUI od grudnia 2016 roku. Szerzej znany jako Orjon. Tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Pomagam także wielu osobom na forum MIUIPolska.pl oraz Xiaomi.eu. Czasem można mnie spotkać na Wykopie (Orjon_MIUI) oraz w wielu innych miejscach. Interesuję się także ogólnie pojętą informatyką, historią i różnymi archiwaliami.