Kolejny produkt w ofercie Xiaomi. Nietypowy…

Maciej Rosiński
19 komentarzy

Celowo w tytule nie napisaliśmy, jakiż to produkt, bo takiego chyba jeszcze nie było w portfolio chińskiego potentata. Tym razem to nie urządzenie, a narzędzie. I to nie związane z elektroniką, a z higieną.

Mowa bowiem o… obcinaczu do paznokci. Tak, to nie żart! :) To pierwszy obcinacz do paznokci produkcji Xiaomi, i chyba producentów elektroniki użytkowej w ogóle.

Obcinacz charakteryzuje się… I tu pewnie zwykle pojawiłby się opis podzespołów: procesora, ilości RAM, etc. Nie. Obcinacz ma wymiary 61,5 × 13,5 × 14,2 mm i waży 22 gramy. Wykonano go ze stali nierdzewnej, pokrytej powłoką ABS. Ciekawostką są ostrza, o półokrągłym kształcie, zbliżonym do kształtu paznokci, które nie stykają się ze sobą w żadnej pozycji. Oczywiście odległość między nimi jest na tyle mała, że nie będzie powodować łamania (miast obcinania) paznokci, jednak na tyle duża, aby ostrza nie tępiły się nawzajem. Dodatkowo, ostrza są platerowane miedzią, a Xiaomi zapewnia, że wytrzymają 2 000 cięć zanim się stępią.

Tym co jednak jest najbardziej interesujące, jest pomysł, który wszystkim tym, którzy ganiają za odskakującymi podczas obcinania paznokciami, z pewnością przypadnie do gustu. Obcinacz wyposażono w pojemnik umieszczony w rękojeści. Dzięki specjalnemu ułożeniu ostrzy, obcinany ścinek paznokcia trafia właśnie do niego. Małe rzeczy cieszą najbardziej…

Aby obcinacz był kompletny, nie mogło zabraknąć… pilniczka. Ukryty został sprytnie na spodniej powierzchni dźwigni obcinającej.

Spytacie: “Ile za to cacuszko?” Odpowiadamy: 4,99 USD, czyli niespełna 20 polskich złotych w przeliczeniu. Obcinacz dostępny jest na Banggood.

Źródło: Xiaomi Today

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner