Inteligentne okulary Xiaomi

Inteligentne okulary Xiaomi

Xiaomi dziś zaprezentowało swoje pierwsze, inteligentne okulary. Firma dołącza do grona firm takich jak Google, Snapchat, Nreala czy Lenovo, wprowadzając na rynek produkt tego typu.

W przeciwieństwie do produktów sprzedawanych przez te firmy oferta Xiaomi nie wprowadza użytkownika w rozszerzoną rzeczywistość (AR). Okulary tej firmy mają być raczej podobne do inteligentnych okularów sprzedawanych przez Amazon, Razer, a ostatnio przez Facebooka. Jednak Xiaomi twierdzi, iż produkt ten to nie tylko dodatkowy wyświetlacz dla naszego smartfona.

Produkt waży 51 g i wyglądem nie odbiega od zwykłych okularów. Było to możliwe dzięki zastosowaniu technologii MicroLED, zmniejszającej przestrzeń potrzebną w konstrukcji okularów. Cechuje się ona większą gęstością pikseli, dłuższą żywotnością, prostszą strukturą i wyższą jasnością niż OLED, a jednocześnie głęboką czernią dzięki indywidualnemu oświetleniu pikseli. Wyświetlacz o wymiarach 2,4 mm x 2,02 mm z pikselami o rozmiarze 4 μm pozwala na zmieszczenie się w oprawkach okularów. Aby umożliwić oglądanie treści przez nie nawet w ostrym świetle słonecznym, firma zdecydowała się na monochromatyczny wyświetlacz, który osiąga szczytową jasność 2 milionów nitów.

Xiaomi przedstawia swoje inteligentne okulary jako „niezależne urządzenie smart wearable” z możliwością nawigacji, robienia zdjęć i odczytywania z nich tekstu dzięki funkcji telepromptera. Ponadto posiadają one funkcje tłumaczenia tekstu i zdjęć w czasie rzeczywistym, a także wyświetlania powiadomień z telefonu. Ponieważ produkt jest skierowany na rynek chiński, “inteligentne” funkcje realizowane są przez asystenta Mi AI.

Inteligentne okulary Xiaomi są wyposażone w dwa mikrofony, głośniki, aparat 5 Mpx, kontrolkę ostrzegającą innych, gdy aparat jest używany, czterordzeniowy układ ARM (nie wiadomo dokładnie, jaki), zintegrowaną baterię, panel dotykowy, Wi-Fi i Bluetooth. Produkt ten działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Xiaomi nie wspomniało o cenach czy też dacie premiery ani dostępności, jednak prawdopodobnie produkt ten nie zostanie wprowadzony na rynek poza Chinami.

Czytaj też:  MIUI 21.9.15

Źródło: XDA

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.