Idzie zima. Czas na coś ciepłego od… Xiaomi

Idzie zima. Czas na coś ciepłego od… Xiaomi

Zima za pasem, zatem chiński gigant, znany skądinąd z produkcji nie tylko elektroniki użytkowej ma nową propozycję dla swoich fanów: ogrzewaną kamizelkę.

Brandowana nazwą Cotton Smith kamizelka, tak przynajmniej zapewnia producent, będzie mogła utrzymać temperaturę ciała nawet przy ekstremalnie dużych mrozach, sięgających -120° C. Oczywiście takie wartości temperaturowe to ekstremum, dlatego maksymalny czas, przez jaki kamizelka spowoduje zatrzymanie temperatury ciała to 2 minuty. Dla pocieszenia dodajmy, że najzimniej, a mowa tu o temperaturze średniej, jest na Antarktydzie, gdzie przeciętna temperatura to -25° C. W tym właśnie rejonie temperatury sięgają do -57° C, co jest wartością wciąż bardzo odległą od maksimum osiąganego przez kamizelkę.

Kamizelkę w 90 procentach wypełniono wysokojakościowym, gęsim pierzem, uznawanym za znacząco cieplejsze od tego, pochodzącego z kaczek. Kamizelka posiada system automatycznej regulacji temperatury, ale użytkownikowi pozostawiono możliwość ingerencji w ustawienia poziomu ogrzewania, dzięki trójstopniowemu systemowi regulacji. Kamizelka może być zasilana za pomocą np. powerbanka. Jak zapewnia Xiaomi, w przypadku podłączenia ogniwa o pojemności 10 000 mAh, kamizelka będzie dostarczać nam ciepło do 7 godzin.

Czytaj też:  Jutro premiera Xiaomi Civi oraz Xiaomi True Wireless Noise Cancelling Earphones 3 Pro

Warstwa wierzchnia kamizelki została wykonana z wodoodpornego materiału. Oczywiście nie mogło zabraknąć odblaskowych wstawek, z przodu i z tyłu kamizelki, poprawiających naszą widoczność w ciemnościach.

Kamizelka jest już w sprzedaży. Dostępna jest w dwóch kolorach: szarym i czarnym, w różnych rozmiarach. Można ją kupić choćby za pośrednictwem sklepu Xiaomi Youpin., za kwotę około 40 dolarów.

Źródło: GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.