Google ulepsza technologie Bluetooth. Zmiany w przełączaniu dźwięku między urządzeniami

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Technologia połączenia Bluetooth zyskała wielkie zainteresowanie, pozwalając pozbyć się użytkownikom plątaniny kabli. W wielu przypadkach ma ona jednak pewien szkopuł: przełączanie się pomiędzy sparowanymi urządzeniami jest nadal mało wygodne dla użytkownika. Google wdraża nowe rozwiązanie, aby to ułatwić.

Wdrażana od 2017 roku funkcja Fast Pair pozwala łatwo znaleźć i sparować bezprzewodowe słuchawki Bluetooth z telefonami i tabletami z systemem Android, a następnie zapisać je na koncie Google. Dane słuchawki natychmiast synchronizują się ze wszystkimi innymi urządzeniami z systemem Android, co znacznie ułatwia ich konfigurację. Na bazie tego rozwiązania amerykański gigant postanowił wprowadzić swoją własną implementację przełączania strumienia dźwięku.

Technologia Google wykorzystuje kontekstowe informacje o tym, czego słuchamy, i przełącza dźwięk w zależności od tego, co robimy. Google zwiększyło ilość kategorii, które są uszeregowane po to, aby móc określić priorytet dla dźwięku pomiędzy połączeniami telefonicznymi, mediami i wszystkimi innymi dźwiękami, które pochodzą z danego urządzenia. Na przykład, jeśli oglądamy film na tablecie, a otrzymamy powiadomienie na telefonie, dźwięk w słuchawkach nie przełączy się na telefon. Co innego, gdy np. ktoś do nas zadzwoni; wtedy nastąpi zmiana źródła dźwięku właśnie na smartfon.

Google wprowadzi wspomniane zmiany w nowych słuchawkach Pixel Buds Pro. Nie będą one jednak ograniczone do urządzeń tego producenta, bowiem w nadchodzących tygodniach nowa technologia zostanie zaimplementowana również w niektórych produktach Sony i JBL. Póki co nowości od Google’a będą działać wyłącznie na urządzeniach z Androidem, lecz w przyszłości planowane jest ich wprowadzenie również na inne platformy.

Źródło: blog.google

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner