Głośnik Xiaomi ładujący bezprzewodowo

Głośnik Xiaomi ładujący bezprzewodowo

Xiaomi powiększyło swoje portfolio głośników bezprzewodowych o kolejny model. Tym razem oferujący nowe, bardzo ciekawe i przydatne funkcjonalności.

Xiaomi Wireless Charging Speaker został zaprezentowany równolegle z smartfonami Mi 10, jednak jego premiera przebiegł bez większego echa. A szkoda, bo to jeden z ciekawszych gadżetów, nie tylko z oferty Xiaomi.

Głośnik Xiaomi, przede wszystkim, został wyposażony w funkcję ładowania bezprzewodowego. Nie tylko samego siebie, ale i ładowania indukcyjnego urządzeń zewnętrznych. W dodatku nie tylko urządzeń Xiaomi, ale i Samsunga czy Apple. Istotne, aby ładowane urządzenie było zgodne z standardem QI. Jednocześnie, pisząc kolokwialnie, to nie atrapa ładowania bezprzewodowego, bo napełnianie ogniwa zewnętrznego urządzenia odbywa się z mocą 30 watów. Oprócz tego, głośnik posiada wbudowany moduł NFC, wspomagany przez technologię Mi Link.

W kwestii funkcjonalności głównej, Xiaomi Wireless Charging Speaker łączy się z źródłami dźwięku za pomocą Bluetooth 5. Posiada wbudowane dwa głośniki o mocy 5W oraz wzmacniacz basowy. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi z systemem redukcji echa, głośnik umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych tak, jak system głośnomówiący

Aktualnie głośnik jest już w sprzedaży internetowej. Jego cena nie jest wygórowana, zważywszy oferowane możliwości, i wynosi w przeliczeniu nieco ponad 140 złotych (249 juanów).

Źródło i fot. Xiaomi Today

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.