Skocz do zawartości

M3 POCO, karta pamięci zastąpiła pamięć telefonu?


Palladiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Tytuł może nie jest idealny, ale trudno mi zdiagnozować problem.

Zaczęło się od tego, że chciałem sprawdzić stare zdjęcia i zauważyłem, że większości nie ma. W aparacie nie da się sprawdzić podręcznie zdjęć po zrobieniu, nawet się nie zapisują.

Szukałem ich po podpięciu telefonu do komputera i zauważyłem, że dostępna jest tylko pamięć z karty sandisk 32gb, na niej też są wszystkie pliki systemowe, a pamieć telefonu tak jakby przestała istnieć. Z tego co pamiętam, bo dawałem w opcjach użycie zewnętrznej pamięci jako pamięci telefonu, ale nie myślałem, że to zadziała w taki sposób... Obecnie w ustawieniach nie mam nawet ustawień pamięci, gdzie normalnie ustawiało się co zrobić z tą kartą.

Nie mam pojęcia co zrobić... Nie chcę przywracać ustawień fabrycznych, bo zależy mi na tych zdjęciach (jeśli są gdzieś ukryte w tej pamięci telefonu), a nie wiem co się stanie jeśli np. wyjmę teraz kartę pamięci. Dorzucam screena z ustawień pamięci.

Screenshot_2021-05-28-09-25-33-174_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli mniemam, że pamięć wewnętrzna mniejszą od karty(126GB to pojemność karty plus to co pamięć wewnętrzna).
Tak będziesz widział tylko SD.Wejdz przez menadżer(szukaj w Pictures lub DCIM). Pamięć Telefonu jest zaszyfrowana tak jak i karta. Ale z tego co pamiętam montowana w /root/etc/extendet memory
Tak czy owak to jest Katalog i tylko z Root dojście...
Szukaj może w chmurze Xiaomi może się synchronizowały... (chyba nie jesteś z tych co tego nie używają)... Jak nie używasz to może spróbuj lokalna kopie zapasawa na SD zrobić przez menu kopia. Może uwzględni zdjęcia. Ale jak wybrałeś urzyj jak pamięć wewnętrzna to powinien wszystko przenieść na kartę...
Ja bym zrobił tak odłączył kartę przez Opcję Odłącz, wyłączył i ja wyjoł. Uruchomił bez powinien widzieć wszystko co jest w pamięci wewnetrznej

Wysłane z mojego M2010J19CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...