Skocz do zawartości

Źle wskazuje poziom baterii. miui v5 xiaomi note 4g


Reedukacja

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda to na rozkalibrowaną baterię. Bawiłeś się może w częste zmienianie romu ?

Wtedy może się coś takiego wydarzyć.

Spróbuj go może naładować do pełna na wyłączonym telefonie. Jak to nie pomoże, to ładuj go z USB (z komputera) na włączonym telefonie. Powinien w końcu osiągnąć poziom 100%.

 

Następnie gdy masz już 100%, odłącz od ładowania i spróbuj użyć programu do kalibracji baterii

(np. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration&hl=pl). (*1)
Następnie uruchom ponownie system.

Do czasu rozładowania, nie podłączaj go do żadnego źródła ładowania. Powinien przejść jeden pełny, normalny(*2) cykl rozładowania (do momentu, gdy woła o prąd). Następnie naładuj go do pełna.
Tam chyba nawet w manualu programu jest to napisane.
 

1*) Wymagany jest do tego root.
2*) Bez specjalnego obciążania go grami czy benchmarkami itp. normalnie korzystaj jak dotychczas.

Mi kiedyś to pomogło co prawda na innym telefonie - ale może tutaj też się to uda.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się w częste zmiany romu. Kupiłem niedawno- telefon nowy od Chińczyka na Ali... i było ok. Ale kilka dni temu zainstalowałem "miui Polska" zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i od tego czasu to się powtarza. Wszystko działa jak należy tylko ta bateria... :) Dzięki za obszerną odpowiedź. Spróbuję. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się w częste zmiany romu. Kupiłem niedawno- telefon nowy od Chińczyka na Ali... i było ok. Ale kilka dni temu zainstalowałem "miui Polska" zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i od tego czasu to się powtarza. Wszystko działa jak należy tylko ta bateria... :) Dzięki za obszerną odpowiedź. Spróbuję. Pzdr

Po instalacji miui polska zrobiles wipe all data?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem instalacji miui Polska przez recovery tylko aplikacje Updater więc nie wipe all data tylko przywrocilem ustawienia fabryczne telefonu z poziomu menu. Ale zbierając wszystko w całość być może powinienem byl tak zrobić. Jak się nie poprawi to zrobię instalacje od nowa. Tymczasem, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem instalacji miui Polska przez recovery tylko aplikacje Updater więc nie wipe all data tylko przywrocilem ustawienia fabryczne telefonu z poziomu menu. Ale zbierając wszystko w całość być może powinienem byl tak zrobić. Jak się nie poprawi to zrobię instalacje od nowa. Tymczasem, dzięki.

Zainstaluj przez recovery i zrob full wipe. Chinczycy na ali instaluja takie wersje ze potem sa problemy. Musisz tez zrobic czysta instalacje bez przywracania aplikacji z kopii zapasowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...