Skocz do zawartości

Telefon wyłącza się po 2/3 sekundach


franek00f

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z telefonem: odblokowałem bootloader, wgrałem china dev, potem xiaomi eu (no, tak jak trzeba), wcześniej był problem z syfmiui... więc no trzeba było to naprawić (nie wiem czy coś zwaliłem...) - wgrałem TWRP, rom, wszystko śmigało przez 2/3 dni, nagle pisząc wiadomosć telefon się wyłączył. Przy próbie włączenia świeci się logo Mi (bez 'przejścia' do ładowania systemu) i telefon się wyłącza. Tryb fastboot działa, jednak wgrywanie china rom, global nic nie dały. Nie mogę nawet wejść w TWRP,  bo żeby to zrobić trzeba by było przejść bossa, którym jest logo. :x Ktoś może miał ten problem? Niestety nie mam dostępu do niczego poza fastbootem, ale za bardzo to się nie przydaje. Kombinuję, kombinuję... Ewentualnie czy da się sprawdzić przez fastboota jak przydzielony jest boot? W sensie do jakiego folderu itp. Może tu coś się pochrzaniło, bo mam nadzieję że płyta główna nie jest do wymiany (chyba, że fastboot jest odpalany z zupełnie innego miejsca).
Z kilku/kilkunastu już telefonów to jest pierwsza taka sytuacja, zawsze praktycznie robię tak samo, a ten model 2/3 razy już miałem w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


C:\adb>fastboot devices
6SKJYTSS5PCM556S        fastboot

C:\adb>fastboot erase cache
******** Did you mean to fastboot format this partition?
erasing 'cache'...
OKAY [  0.016s]
finished. total time: 0.016s

C:\adb>fastboot erase userdata
******** Did you mean to fastboot format this partition?
erasing 'userdata'...
OKAY [  0.218s]
finished. total time: 0.218s

C:\adb>fastboot reboot
rebooting...

finished. total time: 0.016s

 

 

to też ogólnie idzie, problem z uruchomieniem:

C:\adb>fastboot flash recovery twrp.img
target reported max download size of 134217728 bytes
sending 'recovery' (12812 KB)...
OKAY [  0.577s]
writing 'recovery'...
OKAY [  0.265s]
finished. total time: 0.842s

C:\adb>

Edytowane przez franek00f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dzidexx napisał:

Po tym wklep:

fastboot boot twrp.img

Jeśli odpali się twrp sprawdź czy jest coś wgrane(wejdź w backup).

Ewentualnie wgraj eu.zip.

Właśnie tu mi się problem pojawia, dokładniej:

C:\adb>fastboot boot twrp.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [  0.577s]
booting...
FAILED (remote: unknown command)
finished. total time: 0.593s

Z tego co czytałem Mediatek nie obsługuje komendy 'remote'. Jak jakimiś 'skryptami bat', które znalazłem chciałem uruchomić też to nic nie dawało. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie uruchomienia twrp wyskakuje logo Mi i się wyłącza, SP próbowałem - nic ;x Właśnie jakby telefon nagle przestał odczytywać zawartość tego co jest w ROMie, ale zapisać idzie... Chyba, że coś z mapowaniem lokalizacji się walnęło, tylko nie mogę znaleźć rozwiązania jak to zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to chyba walnięta pamięć. Możliwe, bo znajoma skarżyła się, że telefon jej co jakiś czas padał i nie chciał się włączać. Dobrze, że wszystko sobie zgrała :D 'Obciażenie' wgrywaniem oprogramowania itp pewnie przyspieszyło jakoś proces upadku. No trudno, pewnie nic więcej się nie zrobi, a kupować się płyty głównej nie opłaca za nic, nigdzie nie ma używek, a nowa 200/250zł + czas oczekiwania na dostawę z Chin. Dzięki za chęć pomocy!

Temat w sumie można będzie zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...