Dwa nowe głośniki Bluetooth od Xiaomi

Dwa nowe głośniki Bluetooth od Xiaomi

To kolejne akcesoria w ofercie chińskiego potentata. Dwa modele głośników Bluetooth powiększają portfolio akcesoriów do telefonów i tabletów.

Xiaomi Outdoor Bluetooth Speaker mini

Pierwszy z nich to Outdoor Bluetooth Speaker mini. Ten niewielki przetwornik zamknięto w szczelnej obudowie, dzięki czemu urządzenie spełnia wymogi normy IP55. Oznacza to, że nie straszne mu zachlapania wodą, kurz czy brud.

Głośnik charakteryzuje się wymiarami 86 x 86 x 45 mm in i wagą 185 gramów. W obudowie zamknięto wydajny głośnik, jednak nie to jest ciekawe. Kupując go, zamówcie dwa egzemplarze. Dlaczego? Ano dlatego, że głośnik został tak skonstruowany, aby w trakcie połączenia z telefonem przez Bluetooth stworzyć stereofoniczny układ przetworników.

Skoro wspomnieliśmy o Bluetooth, to warto dodać, że Xiaomi Outdoor Bluetooth Speaker mini wykorzystuje właśnie tę technologię do połączeń ze źródłem muzyki. Dodajmy, że mowa o Bluetooth 5.0 LE.

Głośnik jest zasilany przez baterię o pojemności 2 000 mAh, zaś jej ładowanie odbywa się za pośrednictwem portu USB-C, ulokowanego pod uszkiem uchwytu.. Pojemność ta, zgodnie z zapewnieniami producenta, wystarczy na 10 godzin rozrywki muzycznej, przy natężeniu siły dźwięku na 60%.

Xiaomi Outdoor Bluetooth Speaker trafił właśnie do sprzedaży, w cenie około 55 PLN (99 juanów).

Czytaj też:  Polska premiera Redmi Buds 3 Pro, Mi Electric Scooter 3 i Mi Router AX9000

Xiaomi MORROR ART Transparent Bluetooth Speaker

To jest coś, co w dzisiejszych nawet czasach potrafi wywołać efekt “Łał!”. Po raz kolejny Xiaomi zaskakuje ciekawym urządzeniem.

Na potrzeby Xiaomi, głośnik wyprodukowała firma Wuxi Shiwuwu Technology, włączając urządzenie do linii produktowej Morror Art. W większości przezroczysta skrzynka mierzy 525 x 322 x 140 mm. Jej szkielet wykonano z aluminium, a mimo tego, wraz z głośnikami, całość waży około 10 kilogramów. Jak na głośnik bluetooth to sporo, przyznacie…

Nie to jest jednak tak interesujące, wszak skrzynka – to skrzynka. Frontowa ścianka, wykonana z przezroczystego materiału (prawdopodobnie wysokiej jakości pleksiglas), oprócz głośnika, skrywa za sobą… ekran IPS o przekątnej 21,5 cala i rozdzielczości Full HD (1 920 × 1 080 pikseli). Jego w zasadzie jedynym zadaniem jest wizualizacja i wyświetlanie słów aktualnie odtwarzanego utworu muzycznego.

Czytaj też:  Jak zainstalować Xiaomi.eu na POCO F3 / Redmi K40?

W kwestii dźwięku, w obudowie zamknięto dwa przetworniki o średnicy 100 mm każdy, zapewniające 20W mocy. Głośniki charakteryzują się zakresem częstotliwości 20 Hz do 20 kHz. Głośnik umożliwia odsłuch utworów z różnych formatów plików – MP3 , WMA , FLAC czy ACC. A to wszystko dzięki 32-bitowemu kontrolerowi audio, oferującemu dodatkowo trzy tryby pracy: Hi-Fi, Sweet Voice i Rythm. Dla synchronizacji utworów i tekstów wykorzystamy dedykowaną aplikację, która połączy sie z głośnikiem za pośrednictwem Bluetooth w wersji 4.2.

Głośnik trafi do sprzedaży 31 stycznia br. I niestety, tanio nie będzie. Cena, za jaką będzie można go nabyć, przekracza (w przeliczeniu) kwotę 1 600 PLN (2 999 juanów).

Źródło i fot.: Xiaomi Today

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.