Drone iDol – dron Xiaomi z sztuczną inteligencją

Drone iDol – dron Xiaomi z sztuczną inteligencją

Drony w ofercie Xiaomi już były i są. I to całkiem udane. Czy podobnie będzie z tym produktem? Drone iDol to bowiem nowy model, wyposażony w system sztucznej inteligencji (AI).

Pierwszą cechą, odróżniającą Drone iDol od innych tego typu urządzeń jest konstrukcja.  Korpus wykonano z specjalnej mieszanki tworzyw PVC. Dodatkowo, budowa urządzenia umożliwia jego składanie, gdy jest nie używane. Dron ma konstrukcję modułową, co umożliwia wymianę poszczególnych elementów.

Trzeba przyznać, że „latadełko” jest bardzo kompaktowe. Wymiary 22,6 x 14,4 x 4,8 cm i waga na poziomie 360 gramów pozwala nieomal na nazwanie go kieszonkowym.

Xiaomi Drone iDol został tak zaprojektowany, aby mogły się nim bawić nawet dzieci. Z urządzeniem sterującym połączymy go poprzez sieć Wi-Fi.

Zobacz też:  Ulepszony tryb czytania w MIUI 12 - być może wkrótce?

W kwestii „filmowej”, urządzenie wyposażono w system detekcji ruchu, co umożliwia automatyczne uruchomienie zapisu wideo. Optyka i podzespoły zastosowane w układzie kamery Drone iDol umożliwiają zapis materiałów o jakości 1080p przy prędkości 30 klaten na sekundę.

Za zasilanie drona odpowiada bateria o pojemności 1800 mAh. Wartość ta pozwala na wykonanie lotu o długości do 10 minut.

Funkcje Xiaomi Drone iDol:

  • rozpoznawanie funkcji na podstawie nauczonych gestów (AI). Dzięki temu urządzeniem można sterować nawet bez dostępu do aplikacji sterującej,
  • automatyczne rozpoznawanie obiektów (osób i przedmiotów), które mają być sfotografowane / nagrane,
  • pełna możliwość konfiguracji trybów startów, lotów i lądowań, a także trybów przechwytywania obrazów,
  • wykorzystanie systemu optycznej adaptacji i ultrasonicznego pozycjonowania do rozpoznawania powierzchni terenu, zapewniających optymalizację pozycjonowania nawet w przypadku braku sygnału GPS.
Zobacz też:  MIUI 20.6.18

Drone iDol został wyposażony w cztery śmigła. Każde z nich napędzane jest niezależnym, bezszczotkowym silnikiem elektrycznym. Jak podaje producent, zasięg pełnej kontroli drona to 50 metrów.

Technologia IA umożliwia poruszanie się drona bez naszej ingerencji w postaci sterowania smartfonem. Po odpowiedniej konfiguracji trybu sportowego, Drone iDol będzie automatycznie podążał za nami, bez względu na to, dokąd się udamy. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Dron leci za nami… Chcemy zrobić selfie… Wystarczy, że podniesiemy rękę do góry, a urządzenie wykona zdjęcie. AI wykorzystuje do swojego działania zintegrowane moduły: GPS, barometru i czujnika wysokości.

Dron pojawi się w sprzedaży w niedługim czasie. Początkowo w sklepach stacjonarnych w Chinach. Ma być również dostępny w Europie.

Spytacie o cenę? W Państwie Środka ma kosztować 899 juanów, co w przeliczeniu daje około 130 dolarów.

Zobacz też:  MIUI 20.7.9

Źródło: xiaomi4mi


Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.