Devbox MIUIPolska zakupiony!

Devbox MIUIPolska zakupiony!

Miło nam poinformować, że devbox (maszyna do obliczeń) został zakupiony dzięki Waszemu wsparciu :)
Ze wstępnych testów wynika, że spolszczenia i romy (dla M2) wykonują się 3x szybciej i jest potencjał na więcej.

Na komputer wydano 2522 zł w tym 1700 zł z darowizn i 822 zł z wkładu własnego. Sprzęt kosztował więcej niż zakładaliśmy na początku roku ale to chyba jest spowodowane wzrostem cen. Zakupu dokonano w firmie Proline we Wrocławiu. Tak czy inaczej komputer jest bardzo szybki i to co jest wystarczy na długo.

A teraz specyfikacja:

  • Płyta GIGABYTE GA-H77-DS3H
  • Procesor Intel Core i5-3570K 3,4GHz
  • Pamięć RAM Kingston HyperX DDR-1600 12GB
  • Dysk SSD 128GB SanDisk Sata 3
  • Zasilacz Be Quiet! Pure Power L8 530W
  • Obudowa SilentumPC Brutus 410
  • Chłodzenie CPU SilentumPC Fortis HE1225
  • Karta Wi-Fi TP-LINK PCIe
Czytaj też:  Lampa doświetlająca Mijia Smart Display Hanging Light 1SKomputer podpięto do Monitora HP 22″, który już był na stanie a także zainstalowano Ubuntu 13.04 64-bit ;)
Składanie komputera zajęło ok. 2 godzin – 80% czasu to montowanie Fortisa :) BTW: nie instalujcie tego chłodzenia wg. dołączonej instrukcji, jest niekompletna. Odpalcie Youtube i tam poszukajcie filmów z montażem.

Ku mojemu zdziwieniu wszystko działa sprawnie, a Ubuntu wykrył kartę Wi-Fi jeszcze podczas instalacji. System na tym sprzęcie działa błyskawicznie, pomimo że karta graficzna to tylko wbudowany Intel 4000. Największą zasługą w reakcji komputera jest oczywiście dysk SSD (ponad 340MB/s odczytu wg. hdparm -T).

Wnikliwi pewnie zauważą w tej konfiguracji pewne “bugi”. Ale nie wszystko zostało przewidziane a komputer ten składałem bez większej wiedzy o dzisiejszych PC. Także płyta ku mojemu wielkiemu zdziwieniu nie pozwala na OC procesora (można o jakieś 10%). Trzeba mieć płytę z Z77. Niestety w dzisiejszych czasach aby podkręcić cokolwiek trzeba mieć procek z “K” i płytę ze “słusznym chipsetem”. A w dodatku jeszcze pamięć RAM jest istotna :) Dla Ivy Bridge potrzeba pamięci pracującej przy napięciu 1.5V (lub mniej). Pamięci w devboxie ustawiły się automatycznie na 1333Mhz i 1.528V. Procesor Intela wybrano z uwagi na szybkość, niskie TDP i wbudowaną grafikę w przeciwieństwie do konkurencyjnego AMD FX-8350.

Czytaj też:  Aktualizacja do Androida 12 od xiaomi.eu

Wszystko chodzi cicho aczkolwiek słyszalnie. W końcu w budzie znajdują się 4 wiatraki 120 mm.

Co do wydajności, to spolszczenie tworzy się w 2 minuty, a pełny rom M2 w 3 minuty. W planach jest stworzenie możliwości pracy równoległej skryptu i automatyczny upload na FTP.

Na koniec rachunek dla zainteresowanych:

Wszystkim, którzy przekazali darowizny serdecznie dziękujemy! Życie ze spolszczaniem MIUI stało się łatawiejsze :p

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.