Czytnik linii papilarnych z boku zakrzywionego ekranu?

Czytnik linii papilarnych z boku zakrzywionego ekranu?

Xiaomi opatentowało telefon z zakrzywionym ekranem IPS LCD i skanerem linii papilarnych umieszczonym z boku tego ekranu.

Jest to najbardziej charakterystyczna cześć opisywanego patentu, który został złożony do amerykańskiego urzędu patentowego w marcu 2020 r. a opublikowany 3 czerwca 2021 r. Czytnik ten osadzony jest pod zakrzywionym wyświetlaczem, a nie na osobnej obudowie będącej częścią ramki.

Zazwyczaj większość telefonów z zakrzywionym ekranem wyposażona jest w panel AMOLED, przez co czytniki linii papilarnych są zwykle umieszczane w samym ekranie. Różnica w przypadku opisywanego patentu polega na tym, że Xiaomi zamierza wprowadzić zakrzywiony wyświetlacz z panelem LCD IPS. Ponieważ póki co nie jest możliwe umieszczenie czytnika linii papilarnych bezpośrednio w panelu wykonanym w tej technologii, najlepszą alternatywą, zdaniem firmy, jest umieszczenie go z boku. Szkice patentowe nie ujawniają innych elementów konstrukcyjnych telefonu.

Ponieważ projekt jest wciąż w fazie patentowej, nie możemy powiedzieć z całą pewnością, czy komercyjny telefon o podobnym wyglądzie kiedykolwiek pojawi się na rynku. Jeśli to się stanie, implementacja zakrzywionego wyświetlacza LCD IPS może oznaczać poważną zmianę dla smartfonów budżetowych i średniopółkowych, które nie oferują wbudowanego w nie czytnika odcisków palców.

Czytaj też:  MIUI 21.10.13

Źródło: 91mobiles

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.