Czterostronnie zakrzywiony ekran w smartfonie Xiaomi

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Dwustronne zakrzywione ekrany stały się standardowym elementem flagowych telefonów. Wydaje się, iż Xiaomi ma zamiar posunąć się jeszcze dalej. Dzięki nowemu patentowi firma może pracować nad nowym urządzeniem z zakrzywionym ekranem z czterech stron.

Dostrzeżony przez LetsGoDigital patent przewiduje smartfon Xiaomi z czterostronnie zakrzywionym wyświetlaczem. Zasadniczo wyświetlacz telefonu owinąłby się wokół wszystkich czterech przednich krawędzi i rogów urządzenia. Chociaż z tyłu telefonu nie ma żadnych elementów wyświetlacza, to wszystkie boki urządzenia pokrywałby ekran. Mówi się, że te krawędzie wyświetlacza będą używane jako paski informacyjne.

Pełnoekranowy wyświetlacz i brak jakichkolwiek wyskakujących szczegółów aparatu sugerują, iż Xiaomi użyje aparatu do selfie ukrytego pod wyświetlaczem. Z tyłu urządzenia znajduje się duży obiektyw głównego aparatu. Pod nim znajduje się dodatkowy element projektu, ale nie jest jasne, czy jest to dodatkowy aparat, czy całkowicie inny komponent.

Bez portów, bez przycisków

Na koniec warto zauważyć, że ten telefon nie posiada żadnych przycisków ani portów. Xiaomi prawdopodobnie musiałoby wdrożyć kilka technicznych sztuczek, aby to obejść. W tym modelu producent może zdecydować się na zastosowanie głośników indukcyjnych, a na bocznym wyświetlaczu znajdować się mogą cyfrowe przyciski czułe na nacisk. Ładowanie bezprzewodowe byłoby podstawowym sposobem doładowania baterii urządzenia. Prawdopodobnie smartfon, jeśli rzeczywiście zostanie wydany, będzie wykorzystywał technologię eSIM.

Chociaż patent ten został opublikowany 6 lipca, nic nie wskazuje na to, że Xiaomi wprowadzi na rynek takie urządzenie. Firma eksperymentowała z zawijanymi wyświetlaczami w Mi Mix Alpha, lecz ten nowy projekt patentowy rozciąga ekran w zupełnie nowych kierunkach. Co więcej, żadna firma nie zaprezentowała jeszcze modelu tego typu, gotowego do użytku przez konsumentów. Najbliżej tego celu było Meizu ze swoim modelem Zero, lecz od jego premiery minęły już dwa lata.

Źródło: Android Authority

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner