BMT ukarane przez Xiaomi grzywną w wysokości 1 miliona juanów

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Odkąd Xiaomi oficjalnie ogłosiło zamiar wejścia na rynek samochodowy, w sieci pojawiają się co rusz nowe informacje na temat pierwszego w dziejach firmy elektrycznego samochodu Xiaomi.

Xiaomi nakłada karę na BMT

Kilka dni temu na różnych portalach internetowych krążyły zdjęcia z dokumentów projektowych. Sądząc po oficjalnej odpowiedzi Xiaomi, tym razem dokumenty projektu samochodu Xiaomi wyciekły z poufnych dokumentów podwykonawców. Dziś chińskie media podają, iż Xiaomi wewnętrznie powiadomiło partnera będącego stroną w tej sprawie o nałożeniu odszkodowanie finansowego w wysokości 1 miliona juanów (około 635 900 zł).

Za co ta kara?

Według Xiaomi źródłem wycieku jest jej partner czyli firma Beijing Molding Technology, która ujawniła roboczą wersję projektu przednich oraz tylnych zderzaków samochodów Xiaomi. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej z powodu braku zachowania poufności u podwykonawców.

Czego domaga się Xiaomi?

Odnosząc się do zapisów punktu poświęconego umowie o zachowaniu poufności, która to została ówcześnie podpisana przez obie strony, Grupa Xiaomi surowo potraktowała zaniedbanie partnerów, a jej żądania to:

  • Zgodnie z „Umową o zachowaniu poufności” nałożona zostanie rekompensata finansowa w wysokości 1 miliona juanów;
  • Partner jest zobligowany do wzmocnienia zarządzania bezpieczeństwem informacji u dostawców niższego szczebla i surowego traktowania osób ujawniających;
  • Poinstruowanie dostawców, aby utworzyli szczegółowe plany naprawcze dotyczące tej sytuacji oraz w pełni zaktualizowali środki zachowania poufności.

Xiaomi – zero tolerancji dla przecieków

Następnie Lei Jun ponownie opublikował tę wiadomość, podkreślając, że Grupa Xiaomi ma zerową tolerancję na przecieki. 

Mamy nadzieję, że wszyscy dostawcy i partnerzy poważnie wdrożą swoje zasady o zachowaniu poufności.

Lei Jun

Przypomnijmy, iż w przeszłości chiński bloger tuż przed premierą, a dokładnie dzień wcześniej ujawnił wideo z rozpakowywania Mi 10 Extreme Edition. Został on później również ukarany przez Xiaomi grzywną w wysokości 1 miliona juanów.

Źródło: XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner