Bez aktualizacji dla oficjalnych portów do 3.12.17

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Bez aktualizacji dla oficjalnych portów do 3.12.17

Jak podało MIUI na swoim forum: en.miui.com za tydzień nie będzie aktualizacji MIUI dla oficjalnych portów. Ma to związek ze zmianą „struktury systemu”.

Hey, MIUIers. Some official ported devices will supend updating for some time due to system structure adjustments. Please note that the listed devices’ updates will be suspended for some time.

Dla oficjalnych portów czyli I9100/I9300/I9500/N7100/HTC One/One X/Lenovo S820/Meizu MX2/OPPO Find 5 aktualizacje zostaną wstrzymane od 9.12 do 13.12 (łącznie z wydaniem piątkowym).
Wszystko powróci do normy od 3.12.17 (wtorkowa beta).

Zmiany nie dotyczą telefonów Xiaomi i Google.

Czym ta zmiana jest spowodowana? Nie wiadomo do końca. Ani ma chińskim forum ani na tym nie doczytałem co dokładnie te zmiany „struktury systemu” przynoszą. Wiadomo jednak, że w tym tygodniu nie wydano Oppo Find 5, ponieważ przewidziano dla tego telefonu aktualizację do Androida 4.2. Czy dla reszty także będzie Android 4.2? Wydaje się to dziwne, ponieważ na liście są SGS4 i HTC One, które już mają Androida 4.2. Może dla nich będzie 4.3? Ciężko stwierdzić. Taki Google Nexus też mógłby mieć Androida 4.3, a nie został w tej liście wyszczególniony.

Oczywiście MI-2 nadal zostaje z 4.1.1 hehe :)

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • Paweł

  Kto pisze te newsy? przecież tego się nie da czytać!

  • Dziwne. Ja mogę przeczytać…

   • yamcha

    Bo pisałeś :)
    A tak swoją drogą to dobrze że ostatnia wersja działa bezproblemowo, więc można poczekać.

 • Roman

  Może w końcu olali te 4.1, 4.2, 4.3 i pacnęli się w czoła ze słowami „zróbmy 4.4, skoro już jest!” Bo jaki sens ma aktualizowanie do 4.2, skoro jest już 4.3 a także 4.4?

  • Nie… to na pewno nie. Przecież wymienione tu telefony mają bazę androida taką jak ma baza producenta. Gdzie masz kitkata w tych telefonach? 4.3 ledwo co jest.

 • checkmate

  Niech dadzą chociaż 4.3 na stałe dla Mi-2 skoro zmieniają strukturę ;)

 • Kamil Z

  Ja prędzej bym uwierzył, że panel sterowania wymaga grubszego grzebania w systemach i dlatego pominą 3.12.13, w aktualizację baz nie wierzę, niektóre z wymienionych urządzeń mają już oficjalne miui na ich najnowszym dostępnym androidzie, więc na pewno s2 nikt by nie stopował jakby chodziło o aktualizację.

  • Dobre spostrzeżenie. Choć akurat Oppo zaktualizowali :)
   Ale też faktycznie to by wyjaśniało po części dlaczego MI-2 nie ma tu zmiany bo tam Panel Sterowania jest.

 • dodo1806

  Oby dali do note ii 4.3

 • Hm dziwne. Wbrew temu co tu napisali MIUI wciąż wydaje aktualizacje. Dziś jest 3.12.11 i są romy dla wszystkich prócz Oppo Find 5. Nawet normalny cykl bo dodali nową funkcję z ustawieniami domyślnych aplikacji w systemie.