Nowa aktualizacja “Inteligentnego asystenta”: większe wsparcie widżetów

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Wraz z premierą MIUI 13 w wersji Global miało nadejść wsparcie dla nowych widżetów w ramach Asystenta MIUI podobne do tego, jakie widzieliśmy w wersji chińskiej oprogramowania. Pierwsza odnaleziona globalna wersja nowego Panelu informacyjnego/Inteligentnego asystenta, o której wspominałem niedawno, nie brylowała niestety pod tym względem: wsparcie dla widżetów, nawet tych pochodzących z aplikacji systemowych, było mocno ograniczone. Śpieszę jednak donieść, że nowa wersja aplikacji, do której dotarłem dzisiaj, nareszcie może chociaż częściowo dorównywać swojemu chińskiemu odpowiednikowi pod tym względem.

Aplikacja nosząca oznaczenie 13.1.0 umożliwia teraz pobieranie nowych widżetów związanych przede wszystkim z pogodą, czasem czy zarządzaniem pamięcią RAM bądź informowaniem o stopniu naładowania baterii. Są to praktycznie te same widżety, które możemy spotkać w wersji chińskiej z dodanym zazwyczaj odpowiednim tłumaczeniem, choć gdzieniegdzie zauważyłem już pierwsze drobne bugi związane z nim: w zegarze światowym tekst jest zwyczajnie za długi i nakłada się na fragment sąsiadujący z nim, a w informacji dotyczącej poziomu naładowania baterii brakuje spacji. Nie działają też u mnie widżety pogody, lecz tu w grę wchodzić mogą nasze modyfikacje; sprawdzamy to. Nie są to jednak problemy, których nie da się naprawić — w przypadku tłumaczenia liczę na szybką reakcję Xiaomi.

Aplikację wypakowałem z jednego z opublikowanych przez Xiaomi wydań MIUI 13 Global, przeznaczonego na rynek indyjski. Nie jest ona, przynajmniej obecnie, dostępna ani w Google Play (gdzie powinna trafić niebawem), ani w wydaniach MIUI 13 Global wydanych na inne rynki niż rosyjski, indyjski i być może, albowiem nie ma jeszcze żadnej paczki z takowym oprogramowaniem, indonezyjski. Szanse na udostępnienie tego asystenta w wersji Global EEA i Global MI są znikome – jedynym panelem, który jest dostępny bezpośrednio w tym oprogramowaniu, jest Google Discover. Samo Xiaomi zastrzegało zresztą, że dostępność nowych widżetów w oficjalnym oprogramowaniu będzie zależeć od regionu (ale najprawdopodobniej nie chodzi tu o region ustawiony w telefonie, a o region danego oprogramowania).

Czy nowa wersja aplikacji będzie dostępna w ROM-ie Xiaomi.eu? Decyzja w tej sprawie jeszcze nie została podjęta, albowiem do tej pory przygotowywaliśmy do udostępnienia nową wersję Asystenta MIUI w wersji chińskiej; prace są pod tym względem zaawansowane. Wraz z nową globalną wersją sytuacja może się jednak zmienić.

źródło: własne

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner