Globalny “Panel informacyjny” z obsługą widżetów MIUI 13

Kacper Skrzypek
8 komentarzy

Wielu użytkowników pytało się nas, dlaczego w kompilacjach Xiaomi.eu nie znajdują się widżety, które Xiaomi dodało w chińskich wydaniach MIUI 13 wraz z aktualizacją chińskiej wersji Asystenta MIUI. Odpowiadałem wówczas, że brakuje w nich tłumaczeń, które są przesyłane online, a za część widżetów odpowiadają aplikacje w wersji chińskiej, których w naszym ROM-ie nie umieszczamy. Być może niebawem sytuacja w tym zakresie się zmieni, bowiem dzisiaj wieczorem w jednej z kompilacji MIUI 13 dla Redmi Note 11S odnaleźliśmy nową wersję “Inteligentnego asystenta”, czyli aplikacji znanej w tłumaczeniu Xiaomi.eu jako Asystent MIUI, która przeznaczona jest właśnie pod MIUI 13. Widżetów, póki co, nie ma tam jednak wiele.

Osobom korzystającym do tej pory z wersji MIUI Global nowa wersja Panelu informacyjnego/Inteligentnego asystenta przyniesie głównie zmiany wizualne. Większość rzeczy, która znajdowała się w MIUI 12/12.5, znajdzie się i tutaj. Główna różnica to wspomniane widżety, które w chwili pisania tego artykułu dotyczą głównie przełączników związanych z optymalizacją telefonu, najnowszych wiadomości czy celów związanych z aktywnością fizyczną. Brakuje póki co widżetów związanych np. z pogodą, o których Xiaomi wspominało w informacji prasowej, lecz może to być kwestia aktualizacji stosownych aplikacji. Zrzuty ekranu z nowej wersji możecie zobaczyć poniżej.

Przeczytaj także:

Obecnie nie wiem jeszcze, czy w najbliższych wydaniach Xiaomi.eu zastąpimy chińską aplikację, u nas znaną jeszcze z wersji MIUI 12.5, globalną zawartą w jednej z wersji MIUI 13 Global. Analizujemy nową aplikację i gdy dojdziemy do jednoznacznej konkluzji, artykuł zaktualizuję.

W przypadku MIUI 13 Global sprawa się komplikuje. Dostępność nowej aplikacji będzie zależeć od regionu danej kompilacji MIUI. Na przykładzie wydanych do tej pory wersji MIUI 13 Global mogę stwierdzić, że aktualnie nowa aplikacja znajduje się wyłącznie w wersji rosyjskiej dla Redmi Note 11S – z tej wersji aplikacji pochodzą pokazane przeze mnie zrzuty ekranu. Nowa wersja nie została przeze mnie odnaleziona w wersji Global EEA na Redmi Note 11S i Global na Redmi Note 10 Pro oraz Redmi Note 10. Być może dlatego o widżetach było dość cicho na dzisiejszej premierze globalnej odsłony MIUI 13. Poszlaki o tym, że coś w tej kwestii się pojawi także na niektórych rynkach globalnych, znaleźć można było jedynie w informacji prasowej wysłanej przez Xiaomi oraz w tweecie jednego z pracowników firmy:

Czekamy zatem na rozwój sytuacji w tej kwestii.

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner