Android Auto od Xiaomi, czyli “CarWith” w MIUI

Kacper Skrzypek
4 komentarze

Po trzytygodniowej przerwie Xiaomi powróciło do wydawania wersji dziennych MIUI. W ramach opublikowanej dzisiaj kompilacji 22.2.7 w systemie odnaleziona została nowa aplikacja o nazwie CarWith. Pierwsze grafiki i zrzuty wskazują na to, iż będzie to próba stworzenia interfejsu podobnego do znanego wielu osobom Android Auto, zapewne na potrzeby planowanych do produkcji samochodów firmy.

Z uwagi na to, iż CarWith nie posiada w zasadzie angielskiego tłumaczenia, najpewniej ta aplikacja będzie funkcjonowała wyłącznie w chińskiej wersji MIUI. Nie spodziewałbym się, aby zawitała ona w dającej się przewidzieć przyszłości na oprogramowanie globalne. Jak to bowiem w chińskich aplikacjach bywa, nowa funkcjonalność wspiera jedynie mapy Baidu i Amap, nie przydadzą się tam Mapy Google. Podobnie jest z obsługą asystenta głosowego: jedyną dostępną opcją jest Mi AI, obsługujący w tym momencie wyłącznie język chiński.

Przeczytaj także:

Po co zatem ta aplikacja? Z tego, co udało mi się przetłumaczyć, ma ona służyć w dużej mierze temu samemu, co obecnie Android Auto, czyli używaniu nawigacji, muzyki czy innych aplikacji znajdujących się na naszym telefonie za pomocą komputera pokładowego. Nie sądzę zatem, aby Xiaomi próbowało ustanawiać nową, konkurencyjną aplikację dla rozwiązania od Google — będzie to aplikacja używana przede wszystkim w Chinach, gdzie usługi Google nie są używane zbyt powszechnie ze względu na blokady chińskich władz.

Nowa aplikacja wciąż znajduje się w fazie rozwoju i pomimo znalezienia się w wersji beta, np. na Mi 11, nie działa tak jak powinna. Próba uzyskania listy wspieranych urządzeń kończy się komunikatem o tym, iż funkcja jest nadal rozwijana. Pozostaje czekać na więcej informacji w tej sprawie, lecz z pewnością nie będzie to funkcja, która będzie dostępna poza Państwem Środka.

źródła: IT-Home, Coolapk, własne

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner