Android 11 dla Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro wkrótce

Android 11 dla Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro wkrótce

Wczoraj firma Xiaomi ogłosiła oficjalnie, że jej flagowe modele – otrzymają wkrótce aktualizację do Androida 11.

Tuż za OPPO, Xiaomi potwierdziło, że aktualizacja Android 11 beta 1 wkrótce trafi do smartfonów Mi 10 i Mi 10 Pro. Dokładna data upublicznienia aktualizacji nie została podana. Przypomnijmy tylko, że zaledwie wczoraj, Google opublikowało Android 11 beta 1 dla telefonów Pixel.

Co nowego, spytacie? Trzy nowe motywy przewodnie aktualizacji: Ludzie, Kontrola i Pozwolenia. Pojawi się m.in. zmodyfikowana funkcjonalność Bubbles, tym razem dostępna dla wszystkich aplikacji. Pasek powiadomień otrzyma teraz nową sekcję dedykowaną konwersacjom. Zmiany obejmą również Gboard, która w Androidzie 11 będzie oferować zautomatyzowane sugestie dla tekstu i emoji. Dodatkowo, zmianie ulegnie panel kontrolek mediów, który umożliwiać będzie szybkie przełączanie się do wyboru wyjścia audio i wideo. Pojawi się również dodatkowa opcja udzielenia jednorazowego dostępu do określonych usług. Więcej szczegółowych informacji technicznych w źródłach

Czytaj też:  Xiaomi Mi Pad 5 - znamy globalną cenę

Źródło: 91mobiles, xda-developers

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.