Zmiany dot. MIUI beta

Kacper Skrzypek
26 komentarzy

Dzisiaj na chińskim forum MIUI pojawiły się informacje dotyczące dalszego rozwoju MIUI beta. Co z nich wynika?

Po pierwsze: od 5 lipca budżetowe telefony Redmi (prawdopodobnie Redmi 5A, 6A…?) nie będą już dostawać żadnych aktualizacji MIUI Beta. Wersje stabilne pozostają bez zmian.

Po drugie: okres wsparcia bety MIUI od 5 lipca zostaje ograniczony do jednego roku – urządzenia będą prawdopodobnie wspierane aktualizacjami bety tylko przez rok, a później… no cóż, bety nie będzie. Przynajmniej tej publicznej. Ale aktualizacje wersji stabilnej będą pojawiać się normalnie – nie są one dotknięte tymi zmianami.

I prawdopodobnie od 5 lipca urządzenia, które są starsze niż rok, nie będą otrzymywać aktualizacji MIUI – przynajmniej na razie. Mają ją otrzymać tylko telefony z Androidem Pie (wg komunikatu tyle testerów ile będzie potrzebnych, czy będzie public beta? nie wiem) – starsze urządzenia będą prawdopodobnie – nie mam pewności – dostawać tylko aktualizacje w wersji stabilnej.

Sytuacja zatem przedstawia się dość nieciekawie dla osób, które chciałyby potestować nowe funkcje MIUI – a jest ich całkiem sporo. W sytuacji, kiedy wsparcie bety będzie krótsze niż obecnie, prawdopodobnie niedługo koniecznością okaże się przesiadka na wersję stabilną. Ta zmiana może się odbić czkawką na MIUI – przecież wersje stabilne, które, powiedzmy to otwarcie, nie zawsze są tak stabilne, jak powinny, mogą stać się jeszcze bardziej niestabilne po tej decyzji. Czy będzie dość testerów, by należycie sprawdzić stable tak, jak obecnie jest to w becie? Nie mam pojęcia. Niemniej sytuacja nie rysuje się zbyt kolorowo…

źródło: oficjalny komunikat MIUI

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner