Xiaomi z aparatem typu Flip-Up

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Niedawny patent ujawniony przez Letsgodigital pokazuje, że Xiaomi pracuje nad nowym projektem aparatu w smartfonie.

Patent zakłada brak przedniego aparatu. Posiada jednak poziomą potrójną konfigurację tylnego aparatu typu flip-up, która może działać jako przedni lub tylni aparat. Pod koniec 2019 roku firma złożyła wniosek o opatentowanie modułu aparatu do USPTO (Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych). Patent ten został opublikowany 18 lutego bieżącego roku, po czym umieszczono go w bazie danych WIPO (Światowej Organizacji Własności Intelektualnej).

Smartfon ten wyposażony jest w duży ekran bez otworu z bardzo wąskimi ramkami dokoła. Mechanizm ukryty pod tylną obudową wysuwa kamerę w górę, a następnie obracając się wokół osi, kamera tylna może działać również jako kamera przednia. Funkcja ta pozwala na robienie zdjęć selfie głównym aparatem, który zazwyczaj wykonuje zdjęcia dużo lepszej jakości niż przedni aparat.Co wyróżnia patent Xiaomi?

Mechanizm ten różni się nieco od konfiguracji aparatu zastosowanego w ASUS Zenfone 6. Ponadto zasada działania jest też inna niż w Samsungu Galaxy A80. Zgodnie z patentem, podczas robienia autoportretów automatycznie obraca się tylko system aparatów. Ten projekt oszczędza miejsce, a także koszty.

W styczniu tego roku Xiaomi uzyskało patent o nazwie „Electronic Equipment and Hidden Camera”. Zastosowany ma być w urządzeniu, które wykorzystuje obrotową wysuwaną kamerę do robienia zdjęć w obu kierunkach.

Xiaomi to niewątpliwie jeden z producentów smartfonów, który zgłosił najwięcej patentów na wysuwane aparaty. Jednak nadal nie jest jasne, czy i kiedy producent zastosuje opatentowaną technologię w swoich produktach. Niestety jak wiemy, nie wszystkie patenty ujrzą światło dzienne. W rzeczywistości większość z nich nigdy ostatecznie nie trafia na rynek. Mam nadzieje, iż producent użyje niektórych z tych technologii w nadchodzących modelach.

Źródło: Gizchina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner