Xiaomi przeszło coroczny audyt ochrony danych zgodnie z przepisami UE

Xiaomi przeszło coroczny audyt ochrony danych zgodnie z przepisami UE

W dniu 3 lutego Xiaomi ogłosiło wyniki niezależnego audytu, który został przeprowadzony pod kątem standardów ochrony danych zgodnych z wymogami Unii Europejskiej.

Audyt ten przeprowadzony został przez niezależną od Xiaomi spółkę TRUSTe LLC. W jego ramach szczegółowo przeanalizowano i sprawdzono, czy przetwarzanie danych osobowych przez Xiaomi jest zgodne z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO) obowiązującym na terenie Unii. W oświadczeniu producent smartfonów stwierdził, że firma spełniła wszystkie wymagania tegoż rozporządzenia. Xiaomi przechodzi coroczne audyty TrustArc od czasu wprowadzenia rozporządzenia, tj. od 2018 roku. Firma dodała również, że będzie nadal utrzymywać wysokie standardy, jeśli chodzi o prywatność użytkowników i ochronę ich danych osobowych.

Oficjalne oświadczenie w sprawie przeprowadzonego audytu można przeczytać pod tym linkiem.

Regularnie współpracujemy z TRUSTe, a także innymi wiarygodnymi instytucjami na całym świecie, aby zagwarantować stałe polepszanie ochrony prywatności użytkowników Xiaomi, w tym zgodność z RODO, a także doskonalić swoje praktyki w zakresie oferowania naszym użytkownikom niezawodnych i godnych zaufania produktów oraz usług. Bardzo się cieszę, że Xiaomi zakończyło coroczny audyt TRUSTe pod kątem zgodności z RODO, co pokazuje nasze zaangażowanie w ochronę prywatności danych.

Cui Baoqiu, wiceprezes i przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa i Prywatności Xiaomi.

Źródło: GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.