Xiaomi na rynku motoryzacyjnym – skuter Molinks

Maciej Rosiński
2 komentarze

Xiaomi powraca, czy chce wejść na rynek motoryzacyjny. Jak dotąd jedynymi pojazdami w ofercie firmy były elektryczne hulajnogi. Teraz ma się to zmienić za sprawą wsparcia przez giganta marki Molinks.

Firma Molinks to chiński producent skuterów i motocykli elektrycznych. Model, który miałby się stać wspólnym “dzieckiem” Molinks i Xiaomi jest wersją budżetową. Silnik zastosowany w skuterze to jednostka napędowa Bosch o mocy 2100 W. Pojazd wyposażony został w dwa ogniwa zasilające, umożliwiające przejechanie nawet 145 kilometrów, w zależności od prędkości, z jaką pokona się dystans.

Panel sterujący umieszczono na kierownicy. Odnajdziemy na nim wszystkie niezbędne informacje: stan naładowania i status ładowania akumulatorów z podziałem i wskazaniem ogniwa aktualnie używanego, bieg na którym jedziemy, aktualną prędkość, dystans przebyty, etc. Oczywiście w sukurs panelowi przychodzi dedykowana aplikacja zawierająca informacje dotyczące pojazdu.

Skuter ma być dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza, o mocy 800 W, może osiągnąć maksymalną prędkość 45 km/h i posiada maksymalny udźwig 180 kg. Jej cena to nieco ponad 3 000 PLN (5499 juanów). Druga wersja to już moc 1200 W, przy udźwigu maksymalnym również 180 kg. Tym skuterem rozwiniemy prędkość maksymalną 55 km/h. Tęn model wyceniono na niespełna 5 000 PLN (9090 juanów).

Na tę chwilę obydwie wersje są dostępne w Państwie Środka. Biorąc jednak pod uwagę rozmach Xiaomi, jest szansa na pojawienie się skuterów na rynkach innych niż chiński. Zwłaszcza, że hulajnogi Mijia są bardzo popularne i wciąż powiększa się grono ich użytkowników. Pozostaje tylko zastanowić się, czy z wspomnianymi wyżej cenami, Xiaomi zdoła zyskać klientów choćby na rynku europejskim. Owszem, wśród skuterów czy motocykli elektrycznych na rynku nie ma zbyt wielkiego wyboru, jednak aby zyskać klientów, trzeba ich jakoś zachęcić, a najlepszą zachętą może być odpowiednio atrakcyjna cena.

W poniższym linku możecie obejrzeć film prezentacyjny skutera:

https://video.youpin.mi-img.com/shopmain/4f2af236e44f18a249dda6bd8bb61ba8.mp4?_=1

Źródło: xiaomi4mi, xiaomiyoupin

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner