Xiaomi na liście Forbes ESG 50

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Magazyn Forbes China umieścił Xiaomi w raporcie „China ESG 50″ na 2022 rok wśród chińskich firm wyróżnionych za najlepsze praktyki w zakresie poszanowania środowiska, odpowiedzialności społecznej oraz ładu korporacyjnego.

Kryteria selekcji oparte są na Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Firmy wymienione w raporcie znajdują się również na liście Forbes Global 2000. Poza Xiaomi w zestawieniu znalazły się także spółki takie jak Baidu, Tencent czy Alibaba. Pod względem podziału branżowego wybrane przez magazyn spółki obejmują ponad 10 branż, w tym finanse, energetykę, inżynierię i budownictwo, nieruchomości, Internet i sprzęt elektroniczny. Wśród nich pierwsze miejsce zajmuje branża finansowa z udziałem 20%, tuż za nią są energetyka oraz inżynieria i budownictwo grupujące 14% firm z listy, a na najniższym stopniu podium plasują się spółki działające w branży nieruchomości i Internetu (po 10%).

Działania na rzecz środowiska

W zakresie dbałości o środowisko Xiaomi chwali się wykorzystaniem w procesie produkcji obudowy smartfonów z serii Xiaomi 12 tworzywa Haptex firmy BASF, czyli specjalnego poliuretanu (PU), do którego produkcji zużywa się o 20 procent mniej energii oraz o 15 proc. mniej wody, a także emitowanych jest o 20 proc. mniej gazów cieplarnianych w porównaniu z produkcją skóry syntetycznej. Z kolei lekkie palety, używane w transporcie smartfonów, pozwalają rocznie zaoszczędzić do 460 ton metrycznych paliwa lotniczego lub 1 423 tony metryczne ekwiwalentu dwutlenku węgla (CO2e). W ubiegłym roku Xiaomi poddało też recyklingowi ponad 650 tysięcy smartfonów, z czego 80 do 90 proc. zostało ponownie sprzedanych.

W 2014 roku spółka powołała własny Komitet ds. Bezpieczeństwa i Prywatności, dostosowując się cztery lata później do obowiązujących w Unii Europejskiej przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO). Firma twierdzi, że regularnie poddaje się też kontroli zewnętrznych ekspertów w zakresie ochrony danych i prywatności użytkowników.

W ubiegłym roku Xiaomi opublikowało, jako pierwszy producent smartfonów z systemem Android, swój pierwszy raport transparentności. Z kolei w tym roku spółce udało się uzyskać certyfikat rejestracji NIST CSF (National Institute of Standards and Technology, Cybersecurity Framework), dodatkowo wzmacniając swoje możliwości ochrony danych.

źródło: informacja prasowa, Forbes China

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner