Xiaomi MIX Fold 3 w drodze… znów tylko do Chin

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)
Na zdjęciu: Xiaomi MIX Fold 2

Xiaomi pracuje nad swoimi kolejnymi smartfonami, które trafią na rynek w najbliższych miesiącach. Jednym z nich będzie nowe urządzenie, noszące prawdopodobnie nazwę Xiaomi MIX Fold 3.

Co wiemy o Foldzie w tej chwili?

Informacje, które na temat nowego Folda przekazał serwis Xiaomiui, są dość skąpe. Według informacji portalu (które zdołałem samodzielnie zweryfikować) nie różni się on od swojego poprzednika na przykład ekranami: wewnętrzny panel ma mieć 8,02 cala, zaś zewnętrzny 6,56 cala. Serwis nie podał więcej szczegółów na temat wykorzystanej technologii czy danych technicznych wyświetlaczy (trudno byłoby je zresztą obecnie uzyskać). Jak przystało na jedno ze flagowych urządzeń firmy, MIX Fold będzie wykorzystywać najnowszy procesor od Qualcomma, czyli Snapdragona 8 Gen 2 (lub inny układ oparty na rodzinie SM8550).

Bardzo możliwe, iż w tym aspekcie coś się jeszcze zmieni, zważywszy na fakt, że trzecia generacja składanego smartfona od Xiaomi trafi na rynek najwcześniej w wakacje. Wskazuje na to nazwa modelu, który ma nosić oznaczenie 2308CPXD0C (początkowe cyfry oznaczają rok i miesiąc certyfikacji). Sama nazwa urządzenia też nie jest pewna; co prawda poprzednie Foldy nie przyniosły pod tym względem żadnych niespodzianek, lecz Xiaomi znane jest z różnorodnego nazewnictwa swoich urządzeń i nie można wykluczyć, że nowy “składak” zadebiutuje pod inną nazwą niż Fold.

Pewne jest natomiast na razie to, iż omawiany smartfon, niezależnie od tego, pod jaką nazwą zostanie zaprezentowany, nie opuści Chin. Urządzenie o nazwie kodowej babylon kontynuuje zatem ścieżkę poprzednich urządzeń tego typu pokazanych przez chińską markę — ani pierwszy, ani drugi Fold także nie pojawiły się na przykład w Europie.

Na tym kończą się zweryfikowane dane. Portal źródłowy sugeruje jeszcze, iż Fold 3 ma mieć podobne aparaty do tych zastosowanych w najnowszym Xiaomi 13 Ultra (przypomnę, iż chodzi tu o zestaw czterech 50-megapikselowych modułów: głównego 1-calowego z dwiema przysłonami f/1.9 i f/4.0, szerokokątnego, teleobiektywu i peryskopowego), lecz ta informacja na razie nie ma swojego potwierdzenia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner