Xiaomi Mijia Smart Audio Glasses, czyli okulary i słuchawki bezprzewodowe Xiaomi w jednym?

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Xiaomi wprowadziło na rynek zupełnie nowy produkt, który łączy w sobie okulary oraz słuchawki bezprzewodowe. Xiaomi Mijia Smart Audio Glasses to inteligentne okulary, które dodatkowo pełnią funkcję słuchawek, pozwalając słuchać muzyki lub wykonywać połączenia głosowe.

Xiaomi Mijia Smart Audio Glasses

Xiaomi wcześniej już zapowiedziało sprzedaż jednych z najbardziej niezwykłych słuchawek bezprzewodowych na rynku, wykonanych w formie okularów przeciwsłonecznych. Obsługują one również wbudowanego asystenta głosowego. Okulary Xiaomi Mijia Smart Audio ważą zaledwie 38,1 grama i dostępne są w pięciu różnych wersjach różniących się wyłącznie kształtem oprawki. 

Szkła w okularach mogą być w pełni przeźroczyste lub pełnić funkcje okularów przeciwsłonecznych dzięki zastosowaniu w nich autorskich opatentowanych przez Xiaomi zawiasów pozwalających w łatwy sposób na ich wymianę. Producent twierdzi, iż  dźwięk jest przekazywany bezpośrednio do uszu użytkownika i nikt w pobliżu nic nie usłyszy. Wbudowane słuchawki mogą nie tylko odtwarzać muzykę, ale także wykorzystywane być do prowadzenia rozmów telefonicznych, do czego przewidziano technologię redukcji szumów opartą na sztucznej inteligencji, z ulepszoną transmisją głosu. Z ich pomocą można również uzyskać dostęp do wirtualnego asystenta na sparowanym z nimi smartfonie. 

Według Xiaomi słuchawki/okulary mają wbudowaną baterię, która wystarcza na 7 godzin prowadzenia rozmów, 10 godzin odtwarzania muzyki lub około tygodnia pracy w trybie czuwania. Obie słuchawki wyposażono w dotykowy obszar, umożliwiający sterowanie. Istnieje również możliwość podłączenia ich do dwóch urządzeń, z możliwością szybkiego przełączania pomiędzy nimi. Produkt ten ma również ochronę przed wodą i pyłem zgodnie z normą IP54. Okulary te wyceniono na kwotę 130 euro (około 608 zł), a dostępne są na stronie crowdfundingowej Xiaomi Youpin.

Źródło: XiaomiToday

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner