Xiaomi Mi Ultra Short 5000 ANSI Lumens Laser Projector – sala kinowa w domu

Xiaomi Mi Ultra Short 5000 ANSI Lumens Laser Projector – sala kinowa w domu

W ilu dziedzinach technologicznych Xiaomi ma swoje produkty, trudno zliczyć. Tym razem chiński potentat chce zdobyć serca swoich fanów, prezentując kolejne urządzenie z segmentu wideo.

Mi Ultra Short 5000 ANSI Lumens Laser Projector, bo tak brzmi nazwa urządzenia, to przedstawiciel kolejnej generacji projektorów Xiaomi. Gwoli przypomnienia, poprzednik, Xiaomi Mi Laser Projector, był pierwszym na świecie projektorem z zzawansowanym systemem obrazowania laserowego (ALPD), pozwalającego wyświetlać obraz o przekątnej do 150 cali i rozdzielczości Full HD. Producent określał żywotność projektora na to 20.000 godzin i wyceniał go na niespełna 2.000 dolarów.

Dzisiaj nie o tym jednak…

Xiaomi Mi Ultra Short 5000 ANSI Lumens Laser Projector dostępny jest w białym kolorze obudowy. “Pudełko” o wymiarach 41,00 x 29,10 x 8,80 cm waży 7 kg. Projektor o minimalistycznym wyglądzie jest sterowane pilotem Bluetooth. Cechą niespotykaną jest współczynnik korekcji optyki 0.233:1, uzyskany dzięki zastosowaniu soczewek o bardzo krótkiej ogniskowej. Dzięki temu, obraz o przekątnej 150 cali można uzyskać z odległości już 50 centymetrów od ekranu, na którym jest wyświetlany.

Czytaj też:  MIUI 21.9.15

Mi Ultra Short 5000 ANSI Lumens Laser Projector działa pod kontrolą systemu Android 6.0. To więcej niż trzeba. Sercem projektora jest czterordzeniowy układ SoC T968 Cortex-A53, charakteryzujący się pełną obsługą wideo w jakości 1920 x 1080 pikseli. To nie wszystko. Projektor wyposażono również w stereofoniczny układ głośników o mocy 30W.

Projektor Xiaomi wykorzystuje technologię laserowej projekcji firmy Appotronics (DLP – Digital Light Processing – Cyfrowe Przetwarzanie Światła). Działa ona w nieco inny sposób, niż ma to miejsce w przypadku “tradycyjnych” projektorów. Finalny obraz jest generowany przez układ mikroskopijnych luster ułożonych na chipie DMD (Digital Micromirror Device). Pozwoliło to nie tylko na uzyskanie wysokiego współczynnika kontrastu, określanego na poziomie 3000:1 , czy jasności na poziomie 5000 lumenów, ale i na uzyskanie wybitnej żywotności urządzenia, szacowanej przez Xiaomi na 25.000 godzin, co w przeliczeniu daje niemal …35 lat.

Główne cechy projektora:

  • technologia laserowa ALPD 3.0 (Appotronics),
  • zaawansowany układ głośników,
  •  możliwość wyświetlania obrazu o przekątnej do 150 cali,
  •  jasność maksymalna 5000 lumenów i natywny współczynnik kontrastu 3000 : 1,
  •  pilot zdalnego sterowania zasilany dwiema bateriami AAA, wykorzystujący technologię Bluetooth.
Czytaj też:  Xiaomi zaoferuje cztery lata aktualizacji dla nadchodzącej serii Xiaomi 11T

Xiaomi Mi Ultra Short 5000 ANSI Lumens Laser Projector kosztuje niespełna 1900 dolarów. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę możliwości i zastosowane technologie, raczej nie…

Źródło: Xiaomi Today

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.