Xiaomi Mi Notebook Pro X

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Na wiosennej konferencji prezentującej nowe produkty, która odbyła się w marcu tego roku, Xiaomi oficjalnie zaprezentowało dwa nowe laptopy: Mi Notebook Pro 14 i Mi Notebook Pro 15. Wkrótce po tej premierze, Zhang Feng, partner Xiaomi Group i starszy wiceprezes Xiaomi Group, ujawnił, iż w 2021 roku pojawi się więcej produktów premium z tego segmentu.

Również nie tak dawno Xiaomi oficjalnie ogłosiło premierę laptopa z najwyższej półki, który będzie zaprezentowany już jutro, 30 czerwca. Urządzeniem tym będzie Xiaomi Mi Notebook Pro X, Producent zapowiedział wyposażenie go w najnowszą, dedykowaną kartę graficzną GeForce RTX 3050 Ti.

Wraz ze zbliżającą się datą premiery, wczoraj rano pojawiła się kolejna oficjalna informacja wraz z pierwszym zwiastunem wideo przedstawiającym Xiaomi Mi Notebook Pro X.

Z tego, co widzimy w zwiastunie, notebook posiada logo Xiaomi, pod klawiaturą znajduje się większy niż zwykle touchpad, a ramki otaczające ekran są wyjątkowo wąskie.

W tym miejscu warto wspomnieć, że jakiś czas temu wyciekły informacje na temat wyników benchmarku Mi Notebook Pro X, które pokazały nam, iż oprócz dedykowanej karty graficznej GeForce RTX 3050 Ti, laptop będzie wyposażony także w nową generację procesora Intela i7-11375H.

Jest to 4-rdzeniowe, 8-wątkowe rozwiązanie o maksymalnej częstotliwości 5 GHz. Jego wydajność w jednym wątku jest o 15% wyższa niż w przypadku procesora Intel Core 10. generacji i o 9% wyższa niż w przypadku serii Core U. Dzięki temu będzie on w stanie zapewnić niezwykle wysoką wydajność.

Na koniec zauważamy, że generacja RTX 3050 Ti wprowadza nową technologię RTX wraz z technologią DLSS, która w niektórych testach podwoiła wydajność karty graficznej w porównaniu z GTX 1650 Ti.

Źródło: XiaomiToday

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner